Швейцарія поверне в Україну вкрадені кланом Януковича гроші фото

До кінця року, Швейцарія спростить процедуру повернення вкрадених грошей, що осіли в її банках. Швейцарія вже заморозила близько 140 мільйонів євро екс-президента втікача та його поплічників.

До кінця 2015 року, уряд Швейцарії планує ухвалити закон, що дозволить пришвидшити повернення незаконно виведених коштів. Швейцарія вже давно має славу «тихої гавані», для зберігання коштів авторитарних режимів з усього світу. Як повідомляє інформагенція Reuters з посиланням на швейцарську владу, що остання, тепер планує спростити процедуру повернення незаконно виведених коштів.

В цій сфері, влада Швейцарії співпрацює з такими країнами як Гаїті, Туніс, Єгипет, та звісно ж з Україною. Валентин Целльвеґер, голова департаменту міжнародного права в МЗС Швейцарії, зазначив, що зараз тривають переговори з Тунісом про повернення 40 мільйонів доларів, які були незаконно виведені за часів правління Зін аль-Абідіна бен Алі. Також триває процес повернення коштів, які пов’язані з екс-президентом Єгипту Хосні Мубараком.

Читайте також: Девід Камерон анонсував перегляд правил власності у Великобританії через іноземних політиків-хабарників

1,8 мільярда незаконно виведених коштів, саме стільки за 25 років повернула Швейцарія різним країнам світу. Зокрема, йдеться про активи президента Філіппін Фердинанда Маркоса, нігерійського диктатора Сані Абачі, президента Гаїті Жана-Клода Дювальє та Сесе Секо Мобуту – екс-президента колишнього Демократичної Республіки Конго.

Новий законопроект, про спрощене повернення незаконно виведених коштів, мають ухвалити у двох палатах парламенту Швейцарії. Законотворці мають розробити та узгодити норми про позовну давність терміну, у межах якого особа може звернутися про захист своїх прав. «Я думаю, що ця норма буде погоджена лише наприкінці цього року,… Це буде найґрунтовніший закон у світі… це правильний крок», — сказав Целльвеґер.

Як зазначає DW, за даними Boston Consulting Group, Швейцарія є найбільшим оффшором, де у 2014 році зберігалися активи на суму у розмірі 2,4 трильйонів доларів.

Фото: DWЗагрузка...

Оставьте первый комментарий