Європейському союзу потрібно підсилювати свою безпеку та розвивати оборонне співробітництво між країнами-членами євроспільноти. 

Про це заявив міністр закордонних справ Маргот Вальстрьом, під час виступу на засіданні Ради по закордонним справам у Брюселі  (Бельгія), повідомляє ІА  REGNUM.

Дане питання знову стало актуальним після заяв нового президента США – Дональда Трампа, стосовно неефективності НАТО, а також його претензіями до країн-учасниць через їх малий фінансовий внесок у бюджет Альянсу.

Міністр оборони Швеції Петер Хультвіст відзначив, що Євросоюз має взяти більшу відповідальність за власну безпеку. Країнам-учасникам варто поглиблювати співробітництво у сфері загальноєвропейської політики безпеки. "Швеція має намір вносити свій вклад в цю роботу", - запевнив міністр.

Петер Хультвіст заявив, що країна має намір скористатися механізмом постійного організованого співробітництва, відповідно до пункту 6 статті 42 Договору про Європейський союз.

Нагадаємо, що Швеція має нейтральний статус і формально не входить ні до якого військово-політичного блоку. Однак розвиток партнерських відносин з НАТО - один з напрямків оборонної стратегії країни. Крім того, Швеція активно розвиває військове співробітництво зі своїм сусідом – Фінляндією, та зі США.

НАТО припинило будь-яку співпрацю з РФ після анексії Криму Росією та запровадження санкцій. З 2013 року значно зросла кількість випадків порушення повітряного простору авіацією РФ, а також активізувалися військові навчання біля кордонів скандинавських країн.Загрузка...

Оставьте первый комментарий