Що принесуть миротворці на Донбас, - думка експерта


11.09.2017 21:12:00Ініціатива президента України Петра Порошенка про введення миротворчої місії в район бойових дій на Донбасі не допоможе врегулюванню конфлікту.

Про це заявив російський військовий експерт Павло Фельгенгауер, – повідомляє «112 Україна». 

«Про миротворців існує не тільки в Україні, але, загалом, і в інших пострадянських країнах дещо спотворене уявлення... А миротворці – це спостерігачі, але в них є якась зброя, типу, пістолети або ще щось, але тільки для самооборони. Тобто вони виконують майже ту саму місію, яку виконують зараз спостерігачі ОБСЄ, спостерігають і пишуть звіти», – сказав він.

За словами експерта, миротворці не зможуть нічого зробити, якщо сторони не бажають підтримувати перемир’я.

«Це суть миротворчих операцій. Тобто введення миротворців нічого не змінить по суті. Воювати за Україну іноземці не будуть. Наскільки можна судити. Так що це залишається конфлікт між Україною і Росією», – зазначив Фельгенгауер.

Сьогодні під час телефонних переговорів «Нормандської четвірки» Порошенко підкреслив важливість уведення в зону збройного конфлікту на сході України миротворчої місії ООН.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Із 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ працює неозброєна цивільна спеціальна моніторингова місія, яка спостерігає за ситуацією у всіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про обстановку у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі.

Миротворчі операції засновуються Радою Безпеки ООН, вони виконують роль нейтральної третьої сторони для встановлення і збереження режиму припинення вогню і створення буферної зони між воюючими сторонами. Поки миротворці забезпечують мир на місцях, посередники з ООН зустрічаються з керівництвом воюючих сторін або країн і намагаються знайти мирне вирішення.

Існують два види миротворчих операцій: місії спостерігачів і операції за участю миротворчих сил. Спостерігачі беззбройні, а військовослужбовці миротворчих сил ООН озброєні легкою зброєю, яке вони можуть застосовувати виключно з метою самооборони. 

Нагадаємо, раніше ІА Грушевського,5 повідомляло, що Наливайченко назвав пасткою нову ініціативу Путіна.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров