Що очікує на Донбас у найближчі роки: політолог зробив гучний прогноз


08.10.2017 18:21:00За словами політолога Дмитра Снєгирьова, ухвалення рішення про введення миротворчої місії ООН має пройти кілька етапів, що займе не менше року.

 Консультації, голосування, формування бюджету, питання розміщення, логістики. Це, вважає він, зрештою, може стати глухим кутом. Вже на першому етапі консультацій, говорить експерт, можуть виникнути серйозні суперечності. Зокрема, зазначає Снєгирьов, консультації про можливість місії проходять з обома сторонам конфлікту, які повинні дати згоду. Про це пише сайт 24

"В нашому випадку є питання щодо другої сторони конфлікту. Як відомо, Росія наполягає, що сторона конфлікту – фейкові республіки. Це викличе суперечності в ООН, а Україні буде складно довести, що не "Д/ЛНР" є сторонами конфлікту, а Росія – країна-окупант. Тим більше, що Україна доказів не надала і на законодавчому рівні не визнала Росію агресором", – говорить експерт.

На думку Миколи Давидюка, ризик у введенні миротворчого контингенту на Донбас для України є і Росія заготовлює пастки, які будуть підточувати українську державність, і просто так на поступки щодо миротворців не піде. Тому, вважає він, Україні треба бути обережною і уважною, вникати в кожне слово, шукати підводні камені.

"Якщо місія ООН буде наповнена російськими солдатами або військовими з країн, близькими до Москви, то таким чином за гроші ООН буде посилений російський вплив на Донбасі. Для України це виклик – не допустити проросійського сценарію в ООН", – говорить експерт.

До того ж, зауважує Снєгирьов, введення миротворців ООН у всіх випадках – "замороження" конфлікту, а не його вирішення. І це на десятиліття.

"Діяльність місії призведе не до повернення окупованих територій, а до визнання квазіреспублік із незрозумілою цивільною адміністрацією, підпорядкованою ООН. В Косово миротворці введені ще в 1999 році, і чим це закінчилося? Нічим", – наголосив Дмитро Снєгирьов.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що політолог  вказав на стратегію Кремля із миротворцями на Донбасі.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров