Сенат США схвалив запит Чорногорії на вступ до НАТО


12.01.2017 11:17:00Резолюція про підтримку членства Чорногорії в НАТО була схвалена комітетом Сенату США з міжнародних відносин. Тепер відбудется голосування щодо резолюцї, необхідно, щоб ії підтримали дві третини членів Сенату.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Пропозиція про вступ Чорногорії була підтримана ще торік, але тоді не відбулося голосування в Сенаті. Голова сенатського комітету Боб Коркер відзначив, що має надію на «швидкі дії» в Сенаті тепер.

Прес-служба уряду Чорногорії повідомила, що сенатор Джон Маккейн у телефонній розмові запевнив прем’єр-міністра країни Душко Марковича, що Сенат США ратифікує угоду про приєднання вже найближчим часом.

Відзначимо, що саме через бажання вступити до НАТО Чорногорія ускладнила відносини з Росією, хоча має давні контакти з Москвою. Також країна приєдналася до санкцій Євросоюзу проти Росії через анексію українського Криму в 2014 році.

Нагадаємо, за вступ до НАТО у випадку проведення референдуму про це проголосували б 44,3% громадян України, проти вступу – 38,1%. Про це свідчить опитування Центру Разумкова, проведене з 9 по 14 вересня в усіх регіонах України, за винятком окупованих територій Донбасу й Криму.

У західному регіоні за вступ до НАТО проголосували б 75,6% респондентів, проти – 10,4%, у центральному регіоні – відповідно 51,2% і 28,1%, у південному – за 24,1% і проти 48,1%, у східному – 19,0% "за" і 70,1% "проти", зокрема на Донбасі – 31% за і 52% "проти".

Серед молоді (18-29 років) прихильників вступу до Північноатлантичного Альянсу більше за противників (49,6% і 32,1% відповідно), а в інших вікових групах частки прихильників і супротивників вступу до НАТО статистично значуще не відрізняються.

Водночас, за відновлення позаблокового статусу України виступають 32,8% опитаних, проти – 38,4%. Прихильники позаблокового статусу становлять більшість у східному регіоні, відносну більшість – у південному, супротивники – більшість у західному і відносну більшість – у центральному регіонах. На Донбасі прихильників і противників цього приблизно порівну.

А створення єдиної союзної держави у складі Росії, Білорусі та України на рівноправній основі підтримують 18,3% опитаних, не підтримують – 69,1%. Не підтримують цю ідею більшість жителів західного, центрального регіонів та Донбасу та відносна більшість жителів східного регіону, у південному регіоні частки тих, хто підтримує, і тих, хто не підтримує цю ідею, приблизно рівні.

Якщо у березні 2015 року за вихід України з СНД виступали 43,3% респондентів, проти були 33,8%, то за даними останнього опитування частка прихильників виходу з СНД скоротилася до 36,6%, а частка супротивників – зросла до 43,8%.

Вихід України з СНД підтримують більшість жителів західного регіону, проти виступають більшість жителів півдня, сходу та Донбасу, а в центральному регіоні частки прихильників і супротивників виходу з СНД є приблизно рівними.

У цьому опитуванні взяли участь 2018 респондентів у 118 поселеннях, вибірка будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров