Розпочалася друга фаза проекту Угода мерів-Схід фото

У Єревані  оголошено про початок другої фази проекту Угода мерів-Схід. Євросоюз виділяє на його реалізацію 4,5 мільйона євро. Про це передає кореспондент "Європейської правди". У вірменській столиці проходить присвячена цьому дводенна конференція.

Угода мерів - це започаткована Євросоюзом 2008 року загальноєвропейська  ініціатива, що об’єднує міські, регіональні та національні органи влади у їхньому прагненні досягти на своїх територіях цілей ЄС, спрямованих на зменшення обсягів шкідливих викидів в атмосферу. На сьогодні завданням є скорочення їх на 40% до 2030 року за рахунок підвищення енергоефективності та ширшого використання поновлюваних джерел енергії.


Усього участь в Угоді мерів беруть зараз понад 7 тисяч міст ЄС та країн-партнерів. Серед них близько 100 - українські. Після підписання угоди міста-учасники повинні скласти відповідні плани дій та забезпечити їхню реалізацію.

Угода мерів-Схід - це фінансований Євросоюзом проект, який допомагає у досягненні згаданих цілей країнами Східного партнерства: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України. Крім консультативної підтримки та підвищення спроможності муніципалітетів, в рамках другого етапу Угоди мерів-Схід передбачено 10 млн євро на фінансування так званих демонстраційних проектів. Вони повинні стати прикладами успішної діяльності, спрямованої на енергоефективність та зменшенням шкідливих викидів в атмосферу. Відповідний конкурс пропозицій  має бути оголошено на початку 2017 року.

Слід зауважити, що під час першої фази протягом 2012-14 років 11 малих і середніх міст України реалізували подібні проекти на загальну суму 8 мільйонів євро.


Довідково:

Після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала Угоду мерів для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку. Справді, органи місцевого самоврядування відіграють вирішальну роль у пом’якшенні наслідків зміни клімату, тим паче, якщо врахувати, що 80% споживання енергії та викидів CO2 пов’язані із діяльністю міст.

Завдяки Угоді мерів, установи ЄС зробили безпрецедентний крок у безпосередньому залученні місцевих і регіональних органів влади, тим самим визнаючи їхню важливу роль у досягненні амбітних цілей у галузі енергетики й збереження клімату.

Щоб втілити свої політичні зобов’язання у конкретні заходи та проекти, підписанти Угоди, зокрема, зобов’язуються підготувати Базовий кадастр викидів після розробки місцевої політики сталого енергетичного розвитку і відповідного потенціалу у сфері енергоменеджменту, та подати протягом року після підписання План дій зі сталого енергетичного розвитку, що окреслює основні заходи, до яких вони планують вдатися.

Окрім заощадження енергії, можна очікувати й інших результатів від заходів, до яких вдаються підписанти: надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, які потребують вишколу,, підвищення фінансової та соціальної стабільності, здоровіше довкілля краща якість життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також, поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури. Ці заходи, внесені підписантами Угоди в базу кращих практик під назвою «Взірці досконалості», слугують для інших прикладом для наслідування. Каталог Планів дій зі сталого енергетичного розвитку є ще одним унікальним джерелом натхнення, оскільки він в стислому вигляді демонструє амбітні цілі й основні заходи для їх досягнення, обрані іншими підписантами.Загрузка...

Оставьте первый комментарий