Росія стягує у Крим ядерну зброю, - Джемілєв


11.01.2017 21:30:00Росія продовжує перетворювати окупований український півострів Крим на військову базу, стягуючи туди ядерну зброю та облаштовуючи для її зберігання сховища.

Про це повідомив уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і додав, що військова присутність Росії в Криму постійно зростає.

"За нашою інформацією, росіяни реставрували ядерні сховища й завезли туди шість ядерних боєголовок. НАТО й українська розвідка кажуть, що допускають таке, але точних відомостей немає. Хоча не можна заперечувати факт, що ядерна зброя в РФ, тим паче в Криму, викликає тривогу в міжнародної спільноти. Бо ж у цьому випадку Росія і ядерний арсенал — це як мавпа з бомбою. Вона погано розуміє, що й до чого, і може цю бомбу кудись кинути. Водночас у Криму відбувається не так нарощування військової присутності, як намагання продемонструвати свою силу", - пише Джемілев у своїй статті для видання "Український Тиждень".

За його словами, важко прогнозувати, чи вдасться звільнити Крим у 2017-му, однак те, що Росія економічно занепадає - факт очевидний.

"Росія — це така країна, де щось може статися сьогодні ввечері й завтра треба буде вирішувати, як виводити її війська з півострова. А може, це станеться за тиждень. А може, чорт знає коли. 1986-го в Магадані у таборі мене змушували писати розписку про відмову від антирадянських поглядів. Мовляв, радянська влада і не таких ламала, а без цього папірця вийти на волю неможливо. І через п’ять років СРСР не стало. Росія зараз не така потужна, як Радянський Союз. Радянський табір розбігся, дехто вже давно із Заходом. І за таких умов надувати щоки, корчити із себе імперію, яка щось може, недоречно. Що ж до Криму, то надій на внутрішні сили Росії немає. Альтернативні думки, опозиція задушені. Тож основним напрямом тиску лишається зовнішній. Тобто санкції. І кримські татари працюватимуть у цьому напрямі", - наголосив Джемілев.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло, що Безсмертний викрив кремлівський план із Савченко.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров