Росія готує Донбасу "абхазький сценарій", - експерт


11.09.2017 17:13:00Російський президент Володимир Путін намагається реалізувати в Україні "абхазький сценарій" та узаконити фейкові республіки.

Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгірьов.

"27 квітня 2008 року Радбез ООН приймає постанову про територіальну цілісність і суверенітет Грузії, чим заперечуються факт існування самопроголошених Абхазії і Південної Осетії. А в серпні Росія з території Південної Осетії і Абхазії вторглася в Грузію", – розповідає експерт.

При цьому Дмитро Снєгірьов зауважує, що після вторгнення російських військ президент самопроголошеної Абхазії поставив ультиматум місії ООН. Зокрема, що Абхазія не може гарантувати їм безпеку. Місія ООН, говорить експерт, у 2008 році залишила Грузію з Росією віч-на-віч. А російські бомбардувальники нищили Грузію не тільки в районах безпосередньо військового зіткнення, але й в тилу. 26 серпня в односторонньому порядку Росія визнала ці дві псевдореспубліки.

"І в Україні Путін хоче реалізувати абхазький сценарій. Росія введе на лінії розмежування миротворців ООН. Таким чином де-юре і де-факто визначить кордони "Д/ЛНР", а потім в односторонньому порядку проголосить про визнання їх незалежності", – підкреслив Дмитро Снєгірьов.

Як відомо, раніше Снєгірьов впевнений, що Росія не піде з Донбасу 2018 року. Вирішення конфлікту затягнеться на 3-5 років.

"Прогноз військової розвідки США, яка проаналізувала ситуацію на Донбасі, - об'єктивний. Такі висновки Пентагону пов'язані з реалізацією плану радника Путіна Владислава Суркова - повернути окуповані території України на політичних, вигідних для Росії умовах.

План Кремля, як відомо, полягає в тому, щоб змусити Україну спочатку провести місцеві вибори на Донбасі, загальну амністію і змінити Конституцію, надавши окупованим територіям особливого статусу. Тому, доки цей сценарій не буде реалізований, військова присутність РФ - константа. І військову складову Кремль використовуватиме як тиск на український уряд з метою примусити прийняти всі ці рішення", - впевнений експерт.

"Росія визнає ці території частиною України, але тільки на своїх умовах. Втім, щоб на ці умови погодилася Україна і Західні держави, на Донбасі відбуватиметься постійна ескалація військового напруження. Причому мова не йтиме про широкомасштабних наступах. Це буде загострення військових дій напередодні важливих зустрічей на міжнародній арені держав, які впливають на ситуацію в Україні, або під час зустрічей "нормандського" або "мінського" форматів. Тому заяви представників української влади щодо можливої реінтеграції окупованих територій 2017 року - рожеві прожекти".

На думку експерта, Україна зможе повернути Донбас щонайменше через кілька років.

Як відомо, спецпредставник США по Україні Курт Волкер розповів, що Україна не повинна повертати собі ядерну зброю, оскільки відмова від неї була правильним рішенням, а відновлення суверенітету має відбуватися через оборонні системи України.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського, 5" повідомляло, що Путін має три сценарії щодо ДонбасуПодписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров