Російські та українські компанії заробляють на парникових викидах фото

Згідно з результатами дослідження, російські та українські фірми систематично наживаються на боротьбі з парниковими викидами в атмосферу, при цьому навмисно завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Схема заробітку базується на основі Котського протоколу про захист клімату, згідно з яким міжнародні кампанії мають можливість продавати зекономленими емісіями парникових газів за допомогою спеціальних сертифікатів.

Відповідні сертифікати можна продавати іншим компаніям для того, щоб вони не порушували міжнародні вимоги щодо захисту клімату. Наприклад, дві кампанії викидають 50 тис. тон CO2 на рік. При цьому уряд видає кожній з компаній 45 тис. квот (одна квота являє собою право на вироблення однієї тонни CO2). У випадку, якщо кампанії перевищують встановлені норми, що не відповідає Кіотському протоколу, то вони мають сплатити штраф за додаткові викиди. Для уникнення цього, фірмами купляються спеціальні сертифікати.

У Süddeutsche Zeitung наводиться приклад російського хімічного підприємства в Пермі. У вересні 2013 року компанія повідомила, що в минулому році її оборот виріс на 73%, однак насправді 40% обороту було отримано за рахунок атмосферних викидів. Таким шляхом компанія заробила в 2011 році майже 200 млн доларів.

Photo: Süddeutsche ZeitungЗагрузка...

Оставьте первый комментарий