Глава нафтової компанії ExxonMobil Рекс Тіллерсон, якого Дональд Трамп висунув кандидатом на посаду держсекретаря, буде виступати за зняття санкцій з РФ. 

Таку точку зору висловив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.

"Справа тут не в дружбі з РФ – її на такому рівні не існує. У Тіллерсона підписаний проект з освоєння родовищ нафти, який принесе його команді мільярди доларів, а йому особисто десятки або навіть сотні мільйонів. Тому логічно, якщо він буде виступати за зняття санкцій з Росії, щоб реалізувати свій бізнес. Це, звичайно, волаючий випадок конфлікту інтересів. Справа в тому, існує республіканський істеблішмент, більшість представників якого спростовують заяви Трампа, зроблені ним під час передвиборчої кампанії про те, що треба об'єднуватися з РФ для боротьби з ІД", – відзначив Піонтковський.

На його думку, у Республіканській партії знають про співпрацю президента Росії Володимира Путіна з ІД.

"Вони чудово знають, що Путін не бореться з бойовиками "Ісламської держави", а є їх стратегічним партнером. І цьому є маса доказів. Це і торгівля нафтою президента Сирії Башара Асада з ІД, і сотні бойовиків з Північного Кавказу, і сама діяльність російських повітряно-космічних сил – вони не з "Ісламським державою" борються, а з місцевими опозиційними силами. Після виборів Трамп досить довго мовчав, і це мовчання урвалося призначенням Тіллерсона. Вчора в Москві вдруге пили шампанське. Вперше, як ви пам'ятаєте, 9 листопада. Але кандидатура держсекретаря США затверджується в Сенаті, де потрібно отримувати як мінімум половину голосів", – підкреслив політолог у коментарі виданню "Гордон".

На думку Піонтковського, питання призначення Тіллерсона на посаду держсекретаря США ще не можна вважати вирішеним.

"Принаймні, четверо сенаторів-республіканців, добре відомих друзів України, категорично проти цього призначення. Серед них, зокрема, сенатори Джон Маккейн і Ліндсі Грем. Москві рано пити шампанське, а Києву рвати на собі волосся. Так, не виключено, що Трамп з Тіллерсоном захочуть злити Україну, але Київ – це суб'єкт. Україна довела свою спроможність і здатність протистояти російській агресії. Київ доведе свою суб'єктність при будь-якому розвитку подій у Вашингтоні. Я все ж схиляюся до наступного: погляди Республіканської партії візьмуть верх над меркантильними інтересами Трампа і Тіллерсона. Цих двох цікавить тільки бізнес", – резюмував Піонтковський.

Нагадаємо, раніше Грушевського, 5 повідомляв про те, як Києву повернути окупований Росією Крим.

Загрузка...

Оставьте первый комментарий