Реінтеграція Донбасу: Безсмертний вказав на тривожний момент


11.10.2017 21:01:00У законі про реінтеграцію Донбасу передбачена можливіть садити за грати АТОшників. 

Таку думку висловив колишній член політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи по мирному врегулюванню ситуації на Донбасі Роман Безсмертний в інтерв'ю "Апострофу".

"Як цей закон стосується статусу тих, хто бере участь в АТО? Зараз через цей закон АТОшники - кримінальні злочинці, які захопили зброю і, об'єднавшись у якісь формування, здійснювали військові операції. Президент і депутати повинні зрозуміти, що як тільки зміняться президент і політична ситуація у країні, АТОшники всі сядуть за статтями про незаконне заволодіння зброєю, груповий розбій, бандитизм", - пояснив він.

"Я кажу про юридичний статус цих людей, які воювали в АТО, включаючи те, що там в цивільних умовах знаходяться регулярні війська. Що таке участь у міжнародному конфлікті на власній території регулярних військ і що це означає - без офіційного визнання війни на території населених пунктів завести війська і вести бої? Сьогоднішні герої можуть опинитися за ґратами. 

Що стосується подальшої долі Донбасу, Безсмертний зазначив, що неконтрольовані сьогодні райони Донбасу економічно тісно пов’язані з Україною, тут ситуація зовсім відрізняється від ситуації в Криму, Абхазії і Осетії.

"Україна формально юридично не контролювала ці території. Яку б ви складову не взяли, ви б побачили, що ці території пуповиною з’єднані з Україною. У них є два шляхи. Перший – вони реінтегруються на цивілізованих умовах, другий – перетворюються в наслідки депопуляції, деіндустріалізації, в дике поле. Їх не може чекати доля Абхазії або Осетії з тієї причини, що вони не можуть існувати без цього переліку базових речей, які пов’язані просто з існуванням людини без України. Це вода, електроенергія, транспорт, інфраструктура – куди ви не подивитеся, всюди це пов’язано. І не паралельте це з Кримом, тому що Крим існує на ідеї повернення додому, інформації, яку вбили в голову – «я буду терпіти, але повернуся додому", – зазначив він.

Безсмертний вважає, що "повернення додому для Донбасу і аж Краснодарського краю – це повернення в Україну".

"Сьогодні Росія паразитує на інформаційному управлінні цими процесами, вона вперше вдарилася лобом об стіну. Вони не працюють по відношенню до цієї території (Донбасу), люди з Донецька і зараз їздять з українськими номерами, на яких синьо-жовтий прапор. Ви розумієте, що це таке?", – підсумував дипломат. 

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що введення миротворців на Донбас ще не означає кінець війни.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров