Рада Європи змінила заяву щодо генпрокуратури  фото

Як повідомляє «Європейська правда» пізно ввечері 17 лютого, на сайті ради Європи відбулася зміна заяви спеціального радника генерального секретаря Ради Європи в Україні, щодо розчарування з приводу нещодавньої відставки заступника генпрокурора Віталія Каська. Натомість, на місці зниклої заяви, з’явилася нова, де вже не згадується прізвище заступника генпрокурора Каська. У новому зверненні Рада Європи вітає звернення президента України Петра Порошенка від 16 лютого щодо необхідності швидкого й ефективного реформування прокуратури.

У заяві зазначається: "Це твердий стимул для швидких і значимих кроків у напрямку виконання одного із зобов'язань, які Україна взяла на себе при вступі до Ради Європи: перетворення Прокуратури на сучасну прокурорську службу. Народу України потрібна Прокуратура, яка функціонує незалежно, відповідно до законності, переслідує політику нульової терпимості до корупції і користується громадською довірою".

У Раді Європи наголошують, що одним із ключових аспектів реформи прокуратури є усунення будь-якої конституційної основи для "загального нагляду" прокурорів, що призвело до численних зловживань і корупції в минулому.

Нагадаємо, що у минулій заяві, тональність реакції була зовсім інша. У заяві про відставку Касько зазначалось: "Його відставка і, найголовніше, її декларовані причини є підставою для занепокоєння, особливо в час, коли прокуратура потребує реформ, перспективних і таких, що заслуговують на довіру фахівців"

Відмітимо, що окрім прізвища Каська, в новій заяві не згадується і заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе, відповідальний за реформи. Посилаючись на власні джерела , видання пише, що це було усвідомлене політичне рішення Ради Європи, причини якого не називають.

Нагадаємо, що 15 лютого заступник генерального прокурора Віталій Касько заявив, що вирішив звільнитися із органів прокуратури. Головними причинами він назвав корупційний та змовницький характер відомства , і власне саму особистість генерального прокурора.Загрузка...

Оставьте первый комментарий