Проект резолюції підтримали всі 15 членів Ради Безпеки ООН. Резолюція не містить згадки про можливу подальшу роль в країні президента Башара Асада.

Рада Безпеки ООН на своєму засіданні в п'ятницю, 18 грудня, одноголосно схвалила проект резолюції щодо мирного врегулювання в Сирії. У резолюції підтримується міжнародна "дорожня карта" мирного політичного процесу в Сирії, вироблена на конференції у Відні.

Держсекретар США Джон Керрі зазначив, що резолюція надсилає всім, кого це стосується, "чіткий сигнал, що настав час зупинити вбивства в Сирії", цитує агентство AFP.

У документі наголошується на необхідності поваги до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Сирії, а також висловлюється побоювання щодо погіршення ситуації в країні, якщо не вдасться досягнути політичного розв'язання.

У документі зазначається, що ООН повинна взяти на себе організацію переговорного процесу між урядом та опозицією, початок переговорів планується в січні 2016 року. План передбачає також формування перехідної влади та проведення виборів упродовж 18 місяців під контролем ООН. Утім, резолюція не містить згадки щодо долі президента Сирії Башара Асада. З цього питання, зазначив Джон Керрі, залишаються розбіжності.

Раніше 18 грудня п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН узгодили проект резолюції ООН. Домовленості вдалося досягнути під час зустрічі міжнародної групи підтримки Сирії в Нью-Йорку.

Тим часом президент США Барак Обама на прес-конференції за підсумками року 18 грудня заявив, що Башар Асад повинен піти, аби громадянська війна в Сирії припинилася.

Він також підкреслив, що майно в Сирії країн, які підтримують Асада (Росія та Іран. - Ред.), повинно бути захищене, щоб вони погодилися на політичне розв’язання конфлікту. За словами Обами, спочатку необхідно покласти край громадянській війні в Сирії, щоб сфокусуватися на боротьбі проти "Ісламської держави".Загрузка...

Оставьте первый комментарий