Збір доказів злочинних дій Росії у Сирії стане фатальним для глави Кремля Володимира Путіна, однак дуже важливо, щоб доказова база була великою - саме так російському президенту не вдастся відкупитись від відповідальності.

Таку точку зору висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семоволос і додав, що команді ООН, яка займатиметься розслідуванням злодіянь Росії, найважливіше отримати доступ до місць, де відбулися ці злочини.

"Ефективність роботи сирійської команди буде залежати від того, чи зможуть вони дістатися до місць, де відбувалися злочини; від того, чи можна буде робити ексгумацію місць масових поховань, особливо на територіях, які контролюються Асадом, росіянами та іранцями. Якщо Іран і Росія голосували проти створення цієї команди, це суттєво ускладнює завдання і доступ до відповідних районів", - пише Семиволос у своєму блозі на "НВ".

На його думку, чим більше доказів зберуть проти Росії - тим легше буде притягнути військове керівництво РФ до відповідальності, однак при цьому важливо, щоб за злочини покарали справді винну сторону.

"Чи будуть Росія і Асад покарані за ті злочини, які вони скоїли в Сирії? Скажу так: за злочини можна покарати лише ту сторону, яка програла війну. Якщо програють, хтось однозначно буде покараний. Якщо не програють війну, навряд чи їх зможуть покарати", - додав Семиволос.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло про те, що США готують Росії особливі санкції через Крим.


Загрузка...

Оставьте первый комментарий