На саміті G7 на Сицилії було чітко озвучено, що антиросійські санкції не будуть зняті, доки Росія не виконає Мінські домовленості, а також, що їх можуть посилити у випадку активізації проросійських бандоформувань на сході України. Однак поза увагою світових лідерів вкотре залишилося питання окупованого Криму.

Про це сайту "24" повідомив політичний експерт Сергій Постоловський.

Як зауважив політолог, і США, і Європа постійно акцентують увагу на необхідності виконання Росією Мінських домовленостей. Але в цих домовленостях відсутні положення щодо Криму.

"Якщо читати між рядків усі заяви і пропозиції Заходу по Україні, то виходить, що за умови виконання Росією Мінських домовленостей про Крим просто "забудуть". Тобто, приміром, Кремль виводить свої війська з Донбасу, а Україна надає ОРДЛО особливий статус, проводить там місцеві вибори, то залишається питання: а що з Кримом?", – заявляє Постоловський.

Додамо, раніше політолог заявив, що заяву Путіна про те, що почнеться глобальна війна, якщо Захід не перестане стримувати Росію, треба розглядати як ультиматум. Це відвертий шантаж, в першу чергу, щодо США.

За його словами, Путін або повинен іти до кінця і досягати свого в Україні, або він втратить владу. Є, вважає експерт, третій варіант, але він не задовольняє Путіна. Йдеться про визнання своєї провини, щоб нормалізувати відносини, вивести війська зі сходу України і віддати Крим.

"Російський президент і далі продовжує говорити з позиції сили. Це відвертий шантаж щодо США, щоб Вашингтон залишив у сфері впливу Росії не тільки Україну. Між рядків заяви Путіна можна прочитати і про Білорусь, і про Молдову, і про країни колишньої Югославії. Тобто Путін хотів сказати: або ми знову повертаємося до біполярного світу, або буде глобальна війна", – наголошує політолог.

Водночас, на переконання Сергія Постоловського, ці слова Путіна не про те, що зробить Росія, а, швидше за все, закид, аби перевірити реакцію США.

"Путін зробив таку заяву, тому що в нього не клеїться картинка по Україні, плюс йде напруження внутрішньої ситуації в Росії. Економічні санкції продовжують діяти, почалися протести росіян. Причому ці антикорупційні протести пройшли не тільки в Москві і Санкт-Петербурзі, а в багатьох російських містах. Путін уже заявив, що ці акції нагадують йому арабську весну і український Майдан", – говорить Постоловський.

Як відомо, на форумі "Арктика – територія діалогу" Путін спрогнозував початок глобального конфлікту, якщо Захід і далі продовжить політику віддалення України від Росії. За словами президента РФ, Захід навмисно віддаляє Україну від Росії, розуміючи, що це робить Росію слабшою. Говорячи про це, Путін прямо заявив, що якщо Захід продовжить політику стримування Росії, локальні військові конфлікти можуть перерости в одну глобальну катастрофу.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що війна на Донбасі може завершитись через два місяці.Загрузка...

Оставьте первый комментарий