Президент Німеччини може бути переобраний  фото

Як повідомляє видання Bild, з посиланням на джерело в канцелярії президента, діючий президент Ґаук обдумує можливість висування своєї кандидатури на другий термін. Головними причинами цього кроку є міграційна криза і суттєве посилення правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини".

Bild пише, що за словами джерела, Ґаук "на тлі проблеми з біженцями не дозволить зіштовхнути політику в додаткову кризу".

Офіційну заяву про рішення Ґаука можна чекати у березні 2017 року, після виборів до земельних парламентів. У випадку позитивного рішення, цілком імовірно, що він отримає більшість під час голосування у Федеральних зборах, які скликаються з метою обрання президента. За попередніми даними, проти діючого президента виступають лише "ліві".

Йоахіму Ґауку 76 років та він не належить до жодної партії. Його кандидатура була запропонована на посаду федерального президента в 2012 році тодішньою правлячою коаліцією. Тоді Ґаук замінив Крістіана Вульфа, який займав посаду президента два роки.

Відмітимо, що це перше повідомлення про можливість другого строку німецького президента. Адже, раніше, Ґаук уникав прямої відповіді, чи готовий він переобратися ще на один п'ятирічний термін.Загрузка...

Оставьте первый комментарий