Нинішній президент Болгарії Росен Плевнелієв запропонував своєму наступнику Румену Радеву сформувати новий тимчасовий уряд щоб уникнути конституційної кризи та забезпечити плавну зміни влади  Про це повідомляє Novinite.

Плевнелієв відмовився призначити свій тимчасовий кабінет після того, як попередній уряд подав у відставку в листопаді. На думку Плевнелієва, немає сенсу формувати уряд, який через місяць буде розформований новим президентом. Але він висловив готовність схвалити будь-який тимчасовий уряд, який запропонує новообраний президент Румен Радев

"Я запропонував президенту Радеву сформувати тимчасовий уряд. Крім того, Радев оголосив, що у нього є готові пропозиції щодо складу уряду", – зазначив Плевнелієв.

"Це  рішення найкраще, що має дозволити нам забезпечити плавний перехід до регулярної уряд від тимчасової влади. Маючи два тимчасових уряди за місяць, ми виставимо себе на посміховисько… два президенти, кожен зі своїм тимчасовим урядом – це стане символом розділення", – додав Плевнелієв.

Новообраний президент Радев вступає на посаду 22 січня 2017 року.

У Болгарії безрезультатно завершилися спроби сформувати новий уряд, тож не виключено, що на початку наступного року країну очікують вибори. Соцпартія вже виступила за проведення позачергових виборів до парламенту 26 березня 2017 року. У разі їхнього проведення наступні парламентські вибори стануть вже третіми у Болгарії впродовж останніх чотирьох років.

Нагадаємо, останнє опитування щодо впровадження євровалюти показало, що болгари передумали. За результатами соціологічного опитування, проведеного Gallup International у вівторок, 18 серпня, 53 % болгар не хочуть запроваджувати євро в їхній країні. Під час опитування лише 17 відсотків болгар відповіли «Було б добре, якби Болгарія перейшла на євро». 

Загострення боргової кризи в Греції також зіграло свою роль в цьому питанні. Такі дані дещо відрізняються від даних опитування Eurobarometer, що було проведено на замовлення Єврокомісії у травні. Тоді 55 відсотків болгар хотіли, аби їхня країна перейшла на євро, повідомляє інформагенція dpa. Загалом, опитування було присвячене борговій кризі в Греції, 57 % болгар вважають, що грецька криза означає глибоку кризу в самому ЄС, 43 % вважають, що ситуація в Греції погіршиться, а 86%  болгар вважають, що Болгарія не повинна брати участь у фінансовій підтримці Греції. 

Болгарія є членом ЄС з 2007 року і чинний уряд планує до завершення своїх повноважень в 2018 році переходу країни на так званий курсово-інтервенційний механізм.  Це означає, що коли курс однієї валюти по відношенню до другої занадто зростає або падає, то центральні банки зацікавлених держав зобов'язані вжити відповідні заходи. Це є останнім етапом перед запровадженням євро.

Загрузка...

Оставьте первый комментарий