Повернення Донбасу: Клімкін розкрив деталі нового закону


13.09.2017 18:29:00Прийняття закону про реінтеграцію окупованих територій Донбасу не змінить ключових засад Мінського процесу.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю "Укрінформу".

"Насправді, є тільки одна країна, дії якої не відповідають мінському процесу, - це Росія. У мінських домовленостях чітко записано, що всі іноземні війська повинні бути виведені ... Ми поінформували наших партнерів про загальну логіку цього законопроекту, і вона не викликала питань, адже ми жодним чином не змінюємо логіки мінського процесу ", - заявив він.

Також Клімкін додав, що такий законопроект потрібно було прийняти вже давно, "оскільки у випадку з Кримом ми маємо класичний приклад окупації". Тоді як, кажучи про Донбас, Клімкін назвав ситуацію, що склалася "сумішшю класичної окупації і гібридної".

"Тому нам навіть з правової точки зору потрібно правове визначення, що таке окупація в разі Донбасу, оскільки він є окупованих саме Російською Федерацією", - додав Клімкін.

Варто нагадати, що Клімкін раніше заявляв про те, що Росія хоче повністю повернути Україну під свій контроль, через що Мінські угоди з врегулювання конфлікту на Донбасі не працюють.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю виданню "Ліга.net".

Він пояснив, що наразі Мінські домовленості не працюють не з тієї причини, що їхній зміст поганий, хоч він і далекий від ідеального.

"Він не працює тому, що Москва не хоче нічого робити, тому що сам по собі їй Донбас абсолютно не потрібний. І його жителі теж. Москві хочеться захопити те, що вона вважає фундаментально важливим для легітимізації російського політичного проекту - повернути нас до своєї зони впливу", - наголосив Клімкін.

За його словами, конфлікт на сході України можна вирішити лише за допомогою втручання з боку Європейського Союзу та США.

Клімкін додав, що Росія все одно продовжуватиме війну проти України. Наступи на Донбасі можуть час від часу вщухати, втім лише тоді, коли країна-агресор матиме інші методи впливу на ситуацію.

"Треба бути готовим до того, що на відміну від Придністров'я Росія в Донбасі продовжуватиме активно використовувати військовий компонент", - підсумував міністр. 

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що Тимчук розповів про плани Кремля щодо "розвитку Донбасу".Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров