Польща залучить Україну до нового транспортного шляху Європа-Туреччина фото

За словами поляків, цей проект має стати альтернативою для російсько-білоруського залізничного маршруту.

Польська компанія PKP LHS (оператор єдиного у Польщі залізничного полотна шириною 1520 мм) найближчим часом підпише договори з компаніями з України, Грузії та Туреччини про запуск інтермодальних перевезень з Європи на Схід. Про це під час Міжнародного тижня транспорту в Одесі повідомила керівник відділу з міжнародних питань PKP LHS Юстина Новак. 

Як відзначила представниця PKP LHS, Україну представлятиме компанія «Пласке». У проекті будуть задіяні також українські порти в Чорноморську та Одесі. 

На думку Новак, такий транспортний шлях дозволить значно збільшити кількість інтермодальних перевезень між Західною Європою, з одного боку, і Туреччиною та Кавказом, з іншого. Цьому буде сприяти і впровадження сторонами так званого наскрізного тарифу. «Такий масштабний проект – це серйозна альтернатива вже існуючим маршрутам, наприклад, білорусько-російському», – зауважила менеджер PKP LHS. 

За словами голови ради директорів турецької транспортної компанії CAG Logistics Їлмаза Сойчана, цей проект «з’єднає Європу з Туреччиною та Центральною Азією новим прямим маршрутом».

У роботі форуму, під час Міжнародного транспортного тижня, брав участь Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. На брифінгу він відповів на запитання журналістів та розповів про те як, зокрема, зміниться політика щодо приватизації портів:

"По-перше, ми мовимо не про приватизацію портів, а про приватизацію стивідорних компаній. По-друге, всі порти нині перебувають у списку стратегічних підприємств, які заборонено приватизовувати.

Водночас, виходячи з даних аналізу, які є в Міністерстві, та з тенденцій, що назначилися протягом останніх 25 років, оренда — аж ніяк не найкращий спосіб розпорядження державним майном. На жаль, держава і платники податків од цього втрачають дуже багато. Тож ми хочемо перейти до ефективнішого способу управління. Це може бути концесія чи приватизація. Але це тільки одне з питань щодо реформування морської галузі. Саме тому на 10 червня я запросив представників профспілок, морських портів, АМПУ, вітчизняних та іноземних фахівців, аби за круглим столом у Міністерстві обговорити стан морської галузі та визначити проблеми, які треба розв’язати. Насамперед необхідно створити Морську адміністрацію — причому поза впливом політичних сил і призначень, лоббістів, яка справді фахово працюватиме на благо галузі і держави, відстоюючи інтереси народу.

Друге питання — реформування АМПУ. Це повинна бути мобільна, високоефективна структура, яка не матиме такої кількості чиновників і функцій, які в неї є нині.

Третій важливий елемент — конкурентоспроможність морських портів. Українські порти експортно орієнтовані. Але ми щороку втрачаємо транзит через високі ставки і збори, через проблеми митного оформлення товарів, через логістичні проблеми. Ми хочемо це виправити. Перший етап — публічна дискусія про те, що відбувається в морській галузі, які рішення ми маємо ухвалити. Я вважаю, що управління портами потребує децентралізації, а в наглядових радах портів мають бути представники місцевих громад, колективів, а також Міністерства та Уряду. Така модель життєздатна і готова реагувати на виклики часу у світі. Ми поки що живемо минулим, господарюючи, як у 90-і роки. Отже є нагальна потреба змінювати все за вимогами сучасності. Ми запросили до обговорення всіх учасників транспортного процесу: представників АМПУ, директорів державних підприємств, представників бізнесу, експертів. Ми повинні працювати разом", - зазначив Володимир Омелян.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий