Політолог пояснив тактику Волкера на Донбасі


09.10.2017 21:16:00Курт Волкер по мірі своїх можливостей веде свою власну гру – фактично хоче проти росіян повернути їхню ідею, що вони прийшли в Україну «захищати російськомовне населення». 

Таку думку висловив політолог ​Микола Бєлєсков для Радіо Свобода.

"Він каже: я теж розділяю тезу, що все населення повинне бути захищене, але при цьому давайте знайдемо формулу, щоб можна було гарантувати безпеку без присутності російських військ. Коли президент Росії на початку вересня зробив заяву, що ми готові до миротворців, то це було подарунком для Курта Волкера. Тепер він намагатиметься поставити росіян перед дилемою – якщо ви самі виступаєте за миротворців, то чому б вам не вивести свої війська, а замість цього прийдуть на територію Донбасу миротворці? Вони або погоджуються з цим..., або ви вже чітко кажете, чому присутні на Донбасі", - повідомив Бєлєсков.
На його думку,  є велика проблема – на сьогодні Курт Волкер не отримує допомогу з Вашингтона, яку міг би отримати, з адміністрації Трампа, меншою мірою – Тіллерсона.

"Красномовний приклад. До 1 жовтня виконавча влада мала представити на основі указів роз’яснення до закону (про протидію супротивникам США через санкції – ред.), як його реалізовувати. Не зробили. Де чітко в законі вказано, наприклад, Мінфін США з 28 жовтня почне виконувати відповідні зобов’язання – ще зменшить часовий період, на який могтимуть російські енергетичні компанії, банківські установи залучати кредити. Де цього в законі не вказано, на жаль, виконавча влада не поспішає допомагати Волкеру. У цьому проблема його підходу. Постійно говорить Суркову, як можна зрозуміти, є певна ціна, за яку ви платитимете за агресію... Якби ця ціна росла, якби наповну використовувалися ці можливості, можливо, калькуляції Кремля мінялися б. (Ціна агресії для Путіна не росте – ред.) – на жаль, ні", - повідомив політолог.
Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що Путін готовий піти з Донбасу.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров