Питання зниклих безвісти на Донбасі постали дуже швидко, - голова Червоного Хреста фото

Під час конфлікту на Донбасі питання зниклих безвісти постали дуже швидко, на відміну від інших зон конфлікту. Про це заявив голова делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Алан Ешліманн в інтерв`ю Українськй правді.

Він зазначає, що цим питанням зазвичай починають опікуватись після завершення конфлікту і досягнення перемир`я.

"Важливо зауважити, що в цьому конфлікті питання зниклих безвісти постали дуже швидко. У багатьох країнах лише через кілька років після його завершення починають ним займатись. На Балканах це почали робити лише після підписання мирного договору. Конфлікт розпочався у 1991 році, тривав до 1995 року і лише в 1996-ому ми змогли розпочати працювати з цим. Тут конфлікт досі триває, попри Мінські угоди. Але ми вже працюємо над цим", - зазначив Алан Ешліманн.

На думку голови Червоного Хреста в Україні, мають бути організації в Луганску і Донецьку, які займалися б зниклими.

"Мають бути організації в Луганську і Донецьку, які б працювали над цими питаннями. Але все це дуже складно. І я цілком розумію, чому багатьох людей тут така ситуація не влаштовує", - підкреслив Ешліманн.

Також, він висловив сподівання, що скоро буде ухвалений закон, де буде чітко виписана система координації у цьому процесі.

"Що стосується підконтрольної уряду території, то тут є багато законів, які тією чи іншою мірою зачіпають питання зниклих безвісти. Але я знаю, що зараз готується закон саме по зниклих безвісти, і це буде один документ саме з цього конкретного питання. Я сподіваюсь, що в цьому законі буде чітко виписана система координації у цьому процесі".Загрузка...

Оставьте первый комментарий