Пенсійний Фонд України на сьогодні практично банкрут, а наступного року його дефіцит може суттєво зрости. Відтак, українським пенсіонерам слід бути готовими до того, що виплати пенсії можуть відбуватися із затримками.

Таку точку зору висловила експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик, зазначивши, що ПФУ — банкрут.

"Якщо брати баланс Пенсійного фонду, то він вже практично є банкрутом, оскільки з держбюджету доплачується більше половини цієї необхідної пенсійної ємності. Якщо в попередні роки це було десь близько 30%, 20%, то поступово ця ситуація загострювалася, якщо можна так висловитися. На сьогоднішній день, цей рік і наступний рік фінансування з держбюджету становить більше половини. Тобто він, фактично, вже сьогодні є банкрутом і не в змозі за рахунок ЄСВ забезпечити фінансування пенсій. І це не вина Пенсійного фонду, як багато хто вважає", — повідомила Онуфрик у коментарі виданню Rian.com.ua.

У той же час, експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко вважає, що в питанні виплати пенсій українцям підстави для панічних настроїв відсутні.

"Дотації Пенсійному фонду з держбюджету виплачуються, а в майбутньому році ситуація може стати трохи веселішою. Прийняття закону 5130 і можливе ухвалення держбюджету дозволять підвищити відрахування ЄСВ: зросте поріг відрахувань в фонди соціального страхування, і підприємці будуть змушені в два рази більше платити податків. Можливо, вони просто скоротять працівників, але складно очікувати дворазового скорочення. А без цього рівень доходів фонду збережеться на рівні нинішнього року", — переконує експерт.

Нагадаємо, раніше Грушевського, 5 повідомляв, що українці не зможуть швидко вийти на пенсію.Загрузка...

Оставьте первый комментарий