Міжнародний валютний фонд попередив український уряд щодо небезпеки запровадження пенсійної накопичувальної системи, зазначивши, що відповідальність за провал цієї системи лежатиме саме на чиновниках. Відтак, українці продовжать заощаджувати на власну пенсію по-старому.

На думку старшого наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень Лідії Ткаченко, запровадження накопичуваньної системи передбачало забагато ризиків.

"МВФ не рекомендував Україні вводити накопичувальну систему на державному рівні, в тому числі через те, що відповідати за збереження заощаджень довелося б уряду. В умовах складної економічної ситуації це занадто велика відповідальність", - повідомила Ткаченко у коментарі виданню Сегодня.ua.

Як відомо, для переходу на накопичувальну пенсійну систему із зарплат українців планували вираховувати спершу 2%, а згодом - 7% від доходу.

Більшість експертів скептично поставилися до цієї ініціативи, адже уряд не представив жодних компенсаторів на випадок інфляції чи кризових явищ в економіці України, які б убезпечили заощадження громадян. Відтак, ініціативу часто порівнювати із сумнозвісними книжками Ощадбанку, заощадження на яких повністю знецінились.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло, що зростання мінімальної зарплати значно зменшить розмір комунальної субсидії.Загрузка...

Оставьте первый комментарий