Перехід на накопичувальну пенсійну систему загрожує крахом всіх заощаджень українців, які вони тримають на своїх банківських рахунках на "чорний" день або ж на майбутню пенсію.

Таку точку зору висловила експерт з питань бюджетної політики, заслужений економіст України Людмила Супрун і додала, що причиною колосального дефіциту Пенсійного фонду стало зменшення ЄСВ.

"Я ставлюся до неї (трирівневої пенсійної сиситеми, - ред.) дуже критично, поясню чому. Не такі далекі події 1991 року, коли в результаті інфляції близько 150 мільярдів доларів було вилучено з усіх банків, а це були гроші, які люди відкладали собі на пенсію, на чорний день, і практично всі залишилися без грошей. Зараз ця ситуація повторюється: крах банківської системи, падіння величезної кількості банків, їх вже близько 80, вилучення з цих банків більше 115 мільярдів гривень. Це гроші, які належали громадянам, що призвело до того, що всі ресурси, які люди відкладали собі на пенсію або тримали на депозитах, на той самий чорний день, практично були знищені", - повідомила Супрун в інтерв'ю радіостанції "Голос столиці".

Експерт переконана, що у новій пенсійній системі найбільшу загрозу становлять саме недержавні пенсійні фонди, які використовуватимуть кошти українців на власний розсуд і не нестимуть жодної відповідальності у випадку, якщо гроші українців будуть вкладені у неприбуткові проекти.

"Я розцінюю це як спосіб ще раз відібрати гроші у ПФУ та у громадян. На цьому етапі, коли ринок цінних паперів України абсолютно не розвинений, гарантій ніяких немає, це просто чергове пограбування пенсіонерів. Тому зараз говорити про таку систему було б недоцільно", - підкреслила Супрун.

Нагадаємо, раніше Грушевського, 5 повідомляв, що вартість світла для українців може подорожчати вже найближчим часом.Загрузка...

Оставьте первый комментарий