Регулярні прогули важливих засідань парламентських комітетів, засідань Верховної Ради і колотнечі між депутатами, м'яко кажучи, не сприяють зростанню довіри простих українців до головного законодавчого органу країни. На думку експертів, проблема дисципліни народних обранців може бути вирішена шляхом появи у сесійному залі парламентських приставів, — повідомляє новинна служба УНІАН.

«Цю тему ми порушували ще у 1994 році. Тоді мікрофони стояли у проходах сесійного залу, і депутати з різних політичних сил били один одного по ногах, поки чекали своєї черги, — згадує науковий консультант з правових питань Центру Разумкова Віктор Мусіяка. — Тому пропонувалося запровадити інститут приставів, аби вони могли наводити лад у парламенті».

Втім, ідея не прижилася. «Тоді колеги з депутатського корпусу лише посміялися, мовляв, це ж парламент, буде просто непристойно, якщо когось із депутатів виводитимуть із залу за погану поведінку. Тобто битися — це пристойно, а виводити забіяк — непристойно», — зауважив експерт.

Звичайно, Регламент Верховної Ради треба доопрацьовувати, у ньому є речі, які потрібно покращувати, каже пан Віктор Мусіяка. Водночас, наприклад, процедура проходження законопроектом комітетів, розгляд документа у першому і в другому читанні, питання внесення поправок — все це в Регламенті детально розписано. «Тому тут головне — почати виконувати ті норми, які вже є», — наголосив експерт.

У зв'язку з цим, на думку пана Мусіяки, щоб підсилити ефект виконання чинних законодавчих актів, потрібно лише прописати реальну відповідальність депутата за порушення законів і Конституції. «Наприклад, прописати, що три пропуски засідань без поважної причини або факти неперсонального голосування є підставою для застосування до парламентаря певних засобів впливу. Аж до того, щоб записати у Конституції, аби це могло бути підставою для позбавлення депутатського мандата», — каже фахівець.

За словами пана Мусіяки, крім вдосконалення законодавства, потрібен також суворий контроль суспільства. З такою думкою згоден і провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова Віктор Замятін: «Аби депутатський корпус працював ефективніше, вочевидь, необхідно збільшити і відповідальність за його формування під час виборів. Ця відповідальність, зокрема, лежить і на виборцях». якщо депутатів буде 100, то виборець бачитиме свого обранця лише по телевізору

«Вимога зменшити Верховну Раду до 100 осіб — дикість, — вважає пан Мусіяка. — Кількість депутатів у всіх цивілізованих країнах розраховується від населення країни. Навіть якщо врахувати, що в Україні вже давно не 50 мільйонів людей, потрібно дивитися, скільки виборців на одного депутата. Потрібно розуміти, що, якщо депутатів буде 100, то виборець бачитиме свого обранця лише по телевізору».Загрузка...

Оставьте первый комментарий