Основні тренди проміжних виборів: підкуп, заниження явки та використання адмінресурсу фото

Підкуп виборців залишається ключовим фактором впливу кандидатів в народні депутати на волевиявлення виборців, повідомляють представники громадської мережі «Опора» у відповідності з результатами моніторингу проміжних виборів народних депутатів.

За попередніми результатами спостереження «Опори» в день голосування, можна виокремити наступні тенденції виборчого процесу на 7 округах:

- Використання кандидатами благодійних фондів для ведення прихованої агітаційної діяльності шляхом роздачі товарів та послуг, що можна класифікувати як непрямий підкуп виборців. Використання таких фондів давала кандидатам можливість уникати офіційного декларування витрат на передвиборчу кампанію.

- Випадки організованого підвезення виборців, переважно у різних районах одномандатного виборчого округу №183 Херсонської області. На думку спостерігачів, у випадку поєднання з агітацією, такі дії є проявом політичної корупції.

- Використання адміністративного ресурсу. Кандидати, які паралельно займають посади в місцевих органах державної влади та органах місцевого самоврядування, активно користуються своїм статусом та доступом до адміністративних ресурсів, насамперед медійних та бюджетних.

- Використання виборчої технології, яка штучно занижує явку виборців. Переважно, за спостереженнями громадських активістів «Опори», це стосується Херсону, де протягом першої половини дня надходили повідомлення про замінування виборчих дільниць., що можна розцінювати як штучне заниження явки.

- Спроби незаконної видачі бюлетенів без пред’явлення відповідних документів на всіх 7 виборчих округах.

- Вплив політичних кандидатів та політичних сил на склад окружних та дільничних виборчих комісій. Переважно, це спостерігалося на етапі утворення дільничних виборчих комісій, враховуючи велику кількість так званих «технічних кандидатів». Як зазначає аналітик громадської мережі «Опора» Олександр Клюжев, значна частина політичних партій та кандидатів не проявляла жодної активності у виборчому процесі, але вони скористалися правом представництва у складі ОВК та ДВК. Найбільш яскраво ця проблема проявилася в окрузі №114, що в Луганській області (всього там було зареєстровано 107 кандидатів у народні депутати).

- Відсутність реагування ЦВК на проблеми із організації виборчого процесу та на порушення виборчого законодавства. Відсутність про активної позиції ЦВК аналітики пояснюють незавершеністю процесу оновлення цього державного органу.Загрузка...

Оставьте первый комментарий