Чому під час окупації Криму не був введений воєнний стан ? фото

Сьогодні, 22 лютого 2016 року, в рамках засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, була оприлюднена стенограма засідання Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року. Інформація стосується ситуації, яка склалася в державі у кінці лютого-березні 2014 року (питання анексії Автономної Республіки Крим).

Фрагменти стенограми оприлюднив депутат Борислав Береза у своєму Facebook. Як свідчить інформація, у 2014 році воєнний стан не був введений за кількома причинами ,по – перше, це відсутність грошей, по – друге неспроможність армії захистити навіть Київ.

У ході дискусії щодо можливості запровадження воєнного стану після початку активізації російських військових у Криму Арсеній Яценюк повідомив, що "у нас на казначейському рахунку взагалі відсутні гроші".


"Тому моя пропозиція, шановний Олександре Валентиновичу (Турчинов – ред.), в першу чергу спробувати вирішити якомога швидше це через політичні консультації і через іноземних посередників", заявив Яценюк.


"Росія зразу введе війська на материкову Україну. За інформацією міністра оборони, у нас немає сил Київ захистити", - заявив Яценюк.


Засідання перервав телефонний дзвінок Турчинову спікера Держдуми РФ Сергія Наришкіна.


"Наришкін передав мені погрози від Путіна. Вони не виключають, як він сказав, прийняття жорстких рішень (щодо) України за переслідування росіян і російськомовних. Мабуть (нерозбірливе слово) на прийняття рішення щодо введення військ не тільки до Криму. Передав слова Путіна, що якщо загине хоч один росіянин, - вони оголосять нас військовими злочинцями і будуть переслідувати по всьому світу", - розповів Турчинов.


"Я відповів, що розпочавши агресію проти України, вони вже стали злочинцями і будуть відповідати перед міжнародним судом", - додав він.


Після цього він поставив на голосування питання щодо запровадження воєнного стану, але в розмову втрутилась Юлія Тимошенко.


На яких підставах вона перебувала на закритому засіданні РНБО не відомо.
Тимошенко заявила, що Росія намагається спровокувати Україну "на помилку".
"Путін хоче реалізувати абхазький сценарій і тільки чекає, аби ми дали йому привід. Ви пригадуєте, як тоді повівся на його провокацію Саакашвілі, і програв! Ми не маємо права повторювати його помилок", - заявила Тимошенко.


"Тому ми маємо сьогодні благати все міжнародне товариство стати на захист України. Це наша єдина надія. Жоден танк не повинен виїхати з казарми, жоден солдат не повинен підняти зброю, бо це означатиме програш… Ніякого воєнного стану і активізації наших військ!", - додала вона.


Тодішній голова СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що розвідка і західні партнери повідомляли про "готовність Росії до введення військ, що концентруються вздовж нашого кордону".


"І американці, і німці, - всі в один голос просять нас не починати ніяких активних дій, бо, за даними їхніх розвідок, Путін використає це для початку широкомасштабного сухопутного вторгнення", - розповів Наливайченко.


Але Турчинов все ж поставив питання воєнного стану на голосування.


"Хто "ЗА"? Ясно. "ЗА" – один Турчинов. Це означає, що рішення не прийнято", - наводяться у стенограмі слова Турчинова.

Публікуємо фрагменти документа :

0.jpg


00.jpg


000.jpg

0000.jpg

00000.jpg

000000.jpgЗагрузка...

Оставьте первый комментарий