«Опозиційний уряд» презентував новий проект Конституції фото

Сьогодні, 23 лютого, відбулася презентація основ Конституції представниками "Опозиційного уряду". Презентував проект голова альтернативного уряду Борис Колесніков.

В основі запропонованого проекту закладене бачення України, як унітарної республіки з парламентською формою правління. Пропонується сформувати двохпалатний парламент (Національну асамблею), який буде складатися з палати представників та палати депутатів. Палата представників (верхня), на думку авторів проекту, повинна складатися з 35 депутатів, по одному представнику на 1 мільйон населення виборців. Палата депутатів (нижня) повинна обиратись за відкритими списками і складатися зі 150 депутатів.

Національній асамблеї пропонується надати ключові функції державної влади, такі як обрання Президента, призначення виборів, затвердження та звільнення Генпрокурора, а також контроль над діяльністю Кабміну.

Повноваження Президента в "Опозиційному уряді" зводять до формальних. Особливе місце в проекті займають права парламентської опозиції. У «опозиційної конституції» прописані права на висування кандидатури спікера нижньої палати, а також відводять ролі в декількох комітетах. Партія, яка набрала набільше голосів виборців, автоматично отримує 50% + 1, що означає одноосібне формування коаліції однією політичною силою.

Відмітимо, що раніше представники "Опозиційного блоку" заявляли про необхідність перевиборів, у зв’язку із провалом голосування за відставку уряду.Загрузка...

Оставьте первый комментарий