Головною проблемою американського глави Дональда Трампа стане те, що він свідомо змішує політику з бізнесом, призначаючи на керівні посади людей, яким довіряє він особисто, або ж бізнесменів, з якими працював раніше.

Таку точку зору висловив український дипломат, міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко і додав, що такі дії Трампа матимуть негативні наслідки для нього і цілком ймовірно, що нового американського президента очікує доля Берлусконі.

«Зрощування політики і бізнесу перетворюється на глобальну проблему. Ми бачили це на скандальному прикладі Берлусконі, бачили на прикладі Шредера (хоча він пішов в бізнес вже після завершення кар'єри) - коли політик прив'язаний до свого або не свого бізнесу, він не може бути незалежним», − повідомив Огризко у своєму блозі на «НВ».

За його словами, рішення призначити Рекса Тіллерсона на посаду держсекретаря є продовженням бізнес-логіки Трампа, однак сенат може стати на заваді діям нового держсекретаря, якщо побачить, що віни тяжіють у сторону Росії.

«Навіть у разі, якщо кандидатуру Тіллерсона схвалять, я не виключаю, що під час слухань він буде змушений чітко і ясно заявити, що його колишні симпатії, засновані на бізнесі, жодним чином не впливатимуть на його дії на посту держсекретаря. У Конгресу достатньо повноважень, щоб простежити за виконанням цієї обіцянки, а в разі необхідності - і для того, щоб «поправити» держсекретаря», − пояснює Огризко.

Український дипломат переконаний, що Києву не варто панікувати щодо призначення Тіллерсона, а дочекатись реакції сенату США на його дії.

Нагадаємо, раніше Грушевського, 5 повідомляв про позицію Нідерландів щодо євроасоціації України.Загрузка...

Оставьте первый комментарий