З 15 вересня Київська міська Рада працюватиме за новим регламентом.

Його розробкою займалась робоча група у складі 9 осіб: голова регламентної комісії Київради Олег Макаров, заступник голови КМДА О. Резніков, депутати І. Опадчий, Н. Маслова, Н. Приходько, А. Осадчук, В. Павлик; начальник відділу секретаріату Київради з питань місцевого самоврядування, регламенту, правопорядку та запобігання корупції М. Боднар, а також помічник-консультант Макарова А. Пашинський. 

zaborona.png

"Самопоміч" підрахувала, що починаючи з 16 грудня 2015 року було проведено понад 60 робочих зустрічей щодо регламенту. І тільки 7 липня 81 голосом Київрада осучаснила свій «основний закон». З 1 вересня він вступив в силу. 

Новий регламент складається з преамбули та 46 статей. Їх можна умовно поділити на три блоки:

Перша частина – правові засади діяльності Київради: права та обов’язки депутатів, міського голови, положення про комісії, КМДА, погоджувальну раду, секретаріат, порядок проведення сесій та інші засадничі питання. Це той обов’язковий нормативний фундамент, який забезпечує функціонування міської ради.

Друга частина – процедура проходження проектів рішення, від реєстрації в секретаріаті до їх підписання та публікації. Ми прагнули детально врегулювати всі етапи розгляду рішення та жорстко регламентувати строки на кожному з цих етапів. Трохи детальніше про це – нижче.

Третя частина містить окрему процедуру розгляду та прийняття Київрадою регуляторних актів, а також порядок розгляду проектів рішень про бюджет та програму соціально-економічного розвитку. Це ключові акти, яким приділена максимальна увага.

Читайте такожВолодимир Прокопів: "Якщо ти взявся за справу і віриш в неї, ти мусиш її доробити до кінця"

Важливо відмітити, що регламент-2016 зобов’язує депутата Київради письмово повідомити або публічно заявити про наявність у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів. Він також закріплює пряму заборону депутату брати участь в обговоренні чи голосуванні питань порядку денного пленарного засідання Київради чи засідання постійної комісії у разі наявності у нього конфлікту інтересів. Потенційний конфлікт інтересів також стане перешкодою входження до тимчасових контрольних комісій Київради.

За новими правилами, на кожному засіданні міськради після затвердження порядку денного головуючий звертатиметься до депутатів стосовно наявності у будь-кого з них конфлікту інтересів. Окрім того, депутати можуть заявляти про наявність у іншого депутата конфлікту інтересів. Контролювати недопущення конфлікту інтересів буде постійна комісія Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції.

rozrobka.png

Конфлікт інтересів – один з головних ворогів прозорості міської ради. Не можна допускати, щоб чиїсь особисті чи бізнес інтереси впливали на майбутнє міста. Новий регламент забезпечить максимально жорсткий контроль над використанням ресурсів громади.

Щодо хабарів, то депутат може приймати подарунки, які відповідають загальноприйнятим уявленням про гостинність, якщо їх вартість не перевищує 1450 грн. і це не пов’язано з виконанням ним владних повноважень – наприклад, букет квітів під час урочистостей чи філіжанка кави на робочій зустрічі.

Також, в новому Регламенті передбачена обов’язкова онлайн-трансляція засідань постійних комісій. Окрім того, найближчим часом на сайті Київради мають з’явитися відеоархіви пленарних засідань ради й засідань постійних комісій, щоб всі охочі могли нагадати депутатам про їхні слова та дії.

Забороняє новий регламент також блокування трибуни. Депутати повинні максимально спрямовувати свою діяльність в русло конструктиву, а не силового блокування роботи. Будемо вчитися працювати по-європейському.

Більше інформації на сайті першоджерела
Загрузка...

Оставьте первый комментарий