Уряд Нідерландів не досяг згоди з іншими країнами ЄС щодо асоціації між Україною та Євросоюзом. Про це заявляє глава МЗС Нідерландів Берт Кундер.

"Узгодженого тексту поки що немає. Ми також не можемо сказати, чи буде реалізована позиція Нідерландів, враховуючи, що низка держав-членів говорить про далекосяжні наслідки", - відмітив Кундер.

Попри це було досягнуто згоди щодо деяких ключових моментів.

Нагадаємо, Нідерланди пригрозили зірвати вступ в силу Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною, якщо ЄС не прийме рішення про відмову Україні в перспективі членства в ЄС. Про це в інтерв'ю Financial Times заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

"Якщо ми цього не отримаємо, то на наступний день внесемо до парламенту закон, в якому йтиметься про те, що ми не будемо ратифікувати Угоду про асоціацію", - сказав Рютте. Він підкреслив, що рішення, над яким зараз працюють в ЄС, має бути "юридично зобов'язуючим".

Нідерланди наполягають на тому, щоб документ не давав Україні оборонних гарантій і не був кроком до членства в ЄС. Відзначається, що лідери ЄС зустрінуться у Брюсселі і спробують врятувати СА. Якщо лідери ЄС на саміті і знайдуть компроміс щодо Угоди, то потім ще потрібно буде знайти підтримку такого рішення в парламенті Нідерландів.

Рішення повинно бути прийнято на саміті Європейської ради, що відбудеться 15-16 грудня в Брюсселі.

Нідерланди залишаються останньою країною ЄС, яка не завершила процедуру ратифікації СА. На консультативному референдумі в Нідерландах 6 квітня проти Угоди про асоціацію України з ЄС проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці. Явка склала 32% при необхідних 30%. Юридично результати референдуму не є зобов'язуючими для уряду.Загрузка...

Оставьте первый комментарий