Названо мінімальну і максимальну пенсію в Україні


14.10.2017 17:42:00Мінімальний розмір пенсії складатиме 1452 гривні, що на 140 гривень більше, ніж було. Але це «працює» лише для пенсіонерів, що мають повний страховий стаж.

Тим, у кого немає стажу, та не мають права на пенсію, виплати збільшили на 45%, з 949 грн до 1373 грн. Для жінок, що достроково вийшли на пенсію в 55 років, скасовується норма, яка призводить до зменшення розмірів пенсії. Про це пише Главком.

 Як відомо, в 2011 році влада України почала процедуру збільшення пенсійного віку для жінок до 60 років, як це передбачено програмою співпраці України з МВФ. Проте право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. От тільки у цьому випадку розмір їх пенсії зменшувався на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. 

 Так само 1373 гривні замість 949 гривень будуть отримувати люди з інвалідністю з дитинства, діти з інвалідністю.

Максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, як відомо, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. 

Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, він не може перевищувати 10 740 гривень. Проте пенсії, що призначалися раніше, до введення обмеження, можуть бути вищими. Зокрема, як ми писалираніше, найвищу пенсію – у розмірі 58 764 гривень – отримує льотчик-випробувач, Герой України, чорнобилець.

Нагадаємо, раніше ІА Грушевського,5 повідомляло, що в уряді озвучили подробиці щодо субсидії на індивідуальне опалення. Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров