Нацбанк очікує інфляцію на рівні 5% у наступні роки фото

У Нацбанку запропонували проект концепції лібералізації валютного ринку України, який базується на інфляційному таргетуванні та гнучкому валютному курсі. Про це розповів директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко на форумі казначеїв України, що проходить 16-17 червня в Києві.

За його словами, Нацбанк акцентує увагу на гнучкому валютному курсі та інфляційному таргетуванні. "На кінець цього року ми очікуємо, що інфляція складе приблизно рівня 12%, а в наступні роки - 5%", - зазначив він.

"Наша монетарна політика базується на досягненні цих цілей по інфляції. Ми тримаємо високу облікову ставку".

Також він зазначив, що НБУ не має достатніх повноважень, щоб охопити всю сферу валютного регулювання. У зв'язку з цим нацбанк виступає за прийняття окремого закону про валютне регулювання.

"У НБУ немає всієї повноти повноважень для валютного регулювання. Наприклад, нещодавня регуляція щодо спрощення валютообмінних операцій, коли ми переглянули документообіг, спростили процедури, дозволили банкам змінювати курс протягом дня. Всі рішення НБУ прийняв фактично 2,5 місяці тому, але тільки зараз вдалося їх імплементувати, оскільки всі ці постанови вимагали узгодження з Міністерством фінансів та іншими держслужбами, які беруть участь в житті валютного ринку ", - сказав він.

Зокрема, у Нацаонального банку немає мандату проводити боротьбу з незаконними обмінними пунктами. Пономаренко відзначає, що тінізація відбувається, не в останню чергу, через існування 2% податку до пенсійного фонду. Тому, НБУ виступає за його відміну.

Пономаренко також зазначив складність існуючого законодавства, яке включає 108 нормативно-правових актів, що регулюють сферу валютного контролю. На його думку, відсутність окремого закону може призвести до появи нової постанови НБУ - квазі-декрету. В даний час основним нормативно-правовим актом, що регулює сферу валютного ринку, є декрет Кабінету міністрів "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 1993 року.Загрузка...

Оставьте первый комментарий