На вкладників банків очікує новий "сюрприз"


13.09.2017 17:37:00Після завершення договору банківського вкладу, частину коштів вкладника суд дозволив перераховувати на картку, а не видавати готівкою.

Це випливає з постанови Верховного суду у справі №6-1958цс16. Це суперечка вкладника з Дельта Банком, в якому вкладник з посиланням на закон "Про захист прав споживачів" зажадав повернути йому два депозиту з відсотками, а також 5% пені за кожний день прострочення.

Мова про період, коли в банк ще не була введена тимчасова адміністрація, але він уже відмовляв людям у фактичній виплаті депозитів. В кінці терміну дії договору Дельта Банк перераховував всю суму депозиту на поточний рахунок, але виплатити гроші в касі відмовлявся. Про це пише UBR.

Виплата депозитів на картковий рахунок - не винахід Дельта Банку, а дуже поширена практика в українській банківській системі. Зазвичай банкіри видають пластик безкоштовно, і людині розписують всі його переваги в фарбах: карта є платіжною і нею можна розраховуватися в торговельній мережі та знімати кошти в банкоматах. І в нормальних умовах так все і працює. Проблеми виникають після того, як у банку виникає дефіцит ліквідності. Фінустанова починає вводити обмеження на зняття готівки в банкоматах, нерідко видаючи людям зовсім символічні суми - по 1-2 тис. грн. Так що у вкладників з великими сумами можуть йти місяці на зняття своїх коштів. 

Слід зазначити, що у таких випадках вкладники просто не встигають спустошити картковий рахунок до введення тимчасової адміністрації, а вже після її появи людина може розраховувати лише на 200 тис. грн. від Фонду гарантування вкладів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "ПриватБанк" у відповідності з рішеннями судів виплатить своїм кримським вкладникам близько 1,6 млрд гривень. Про це в інтерв'ю порталу "Мінфін" повідомила в. о. голови банку Галина Пахачук.
За її словами, колишні господарі банку продали активи і пасиви фінустанови комерційній структурі, яка і займається стягненням внесків у судовому порядку "Банк продав активи і пасиви комерційній структурі, яка і веде цей позов. По своїй суті — це приватна претензія. Що не зовсім фарбує банк і тих, хто раніше вже приймав рішення - продати депозити фізосіб без згоди самих вкладників", - розповіла Пахачук. 

Вона зазначила, що зазначені вклади - це вклади тих громадян, які підтвердили свою економічну зв'язок з Україною. При цьому, глава "Приватбанку" зазначила, що банк повертає подібні вклади і без участі виконавчих органів. Пахачук розповіла, що зараз колишні співробітники українських правоохоронних органів створили на території Криму приватні юридичні контори, які займаються за винагороду стягненням внесків з українських банків.

"Відзначу, що зараз багато колишні прокурори і судді створили адвокатські контори, які за гроші вирішують проблеми з поверненням таких вкладів. Але ми і так ці вклади повертаємо за рішенням судів. Найближчим часом ми повернемо близько 1,6 млрд гривень з кримським вкладами на підставі рішень судів, які вступили в законну силу, добровільно без виконавчої служби", - зазначила Пахачук.

Додамо, президент України Петро Порошенко пообіцяв не застосовувати право вето і підписати закон про гарантування вкладів клієнтів ПАТ "ПриватБанк".

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що в Україні змінено правила нарахування субсидій.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров