Новообраний президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв посилення санкцій проти Росії в разі ескалації на сході України.

Про це він заявив на прес-конференції після зустрічі в Версалі з президентом Росії Володимиром Путіним.

"Я підтверджую. Я говорив, якщо буде ескалація – я підсилю санкції. Якщо буде деескалація – цього не буде. Ми захотіли, щоб ОБСЄ зробило доповідь про те, що відбувається на Донбасі. Ми прагнемо до деескалації в цьому регіоні", – сказав він. Про це пищуть Fakty.ictv.ua

Як відомо, під час виборчої кампанії Еммануель Макрон вкрай рідко зачіпав тему України та конфлікту на Донбасі, хоча саме Франція є учасником нормандської четвірки, яка намагається врегулювати збройне протистояння. Хоча на фініші він зайняв чітку критичну позицію щодо Росії, особливо у світлі її ролі у конфлікті на Донбасі. У той час, як його конкурентка підтримувала Росію та навіть визнавала анексований Крим російським.

До початку 2016 року Еммануель Макрон працював міністром економіки й у такому статусі у січні того року відвідав Москву.
Тоді він висловив сподівання, що невдовзі санкції щодо Росії знімуть. "Мета, яку ми всі з вами поділяємо - забезпечити до літа цього року можливість зняти санкції у випадку, якщо пункти Мінських угод будуть виконуватись", - заявив він під час зустрічі з бізнесменами у Росії.

Тоді цю заяву розцінили як голос французького бізнесу, який добиватиметься скасування санкцій, запроваджених у тому числі за анексію Криму.

У квітні 2016-го він створив свою партію "Вперед!", яку оголосив "ні лівою, ні правою". Він продовжував наполягати, що зняття санкцій можливе тільки після виконання Росією Мінських угод.

Таку ж позицію неодноразово озвучували практично всі лідери західних країн - Франція, Німеччина та США. 2 березня 2017 року у якості кандидата у президенти пан Макрон заявив, що діалог з Росією потрібен, але його вести потрібно з твердих позицій.

"Потрібно вести діалог з владою Росії, але діалог вимогливий. З Росією потрібно підтримувати контакт", - заявив Еммануель Макрон.
Відміну ж санкцій він знову прив'язав до "виконання пунктів, передбачених у межах мирного процесу в Україні".

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що Безсмертний зробив важливу заяву щодо миру в Україні.



Загрузка...

Оставьте первый комментарий