Мінфін України прокоментував позов РФ у лондонський суд фото

Міністерство фінансів України офіційно підтвердило інформацію про позов зі сторони Російської федерації у розмірі 3х мільярдів. Як повідомлялось вчора, 17 лютого, Росія звернулася до Високого суду Лондона з позовом про стягнення з України боргу.

На сайті мінфіну опублікували заяву: «Коментуючи вчорашню публічну заяву Міністра фінансів Російської Федерації Антона Силуанова, Міністерство фінансів України підтверджує, що компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC, довіритель (трасті) кредитора за єврооблігаціями зі строком погашення у грудні 2015 року, формально розпочала провадження у Високому суді Англії».

Також у міністерсті чітко відзначили позицію України у даному судовому розгляді. У заяві відмічається : «Україна має намір і повністю готова рішучо відстоювати свої інтереси щодо даних єврооблігацій у англійському суді».

Нагадаємо, що міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Україна відмовила вести переговори « в дусі доброї волі» і РФ має намір розбирати ситуацію у суді.
Нагадаємо, що єврооблігації що є предметом суду, були отримані у 2013 році Віктором Януковичем від російської стороні. $ 3 млрд було отримано шляхом викупу українських єврооблігацій російським Фондом національного добробуту на ірландської біржі.

Відмітимо, що зараз представники влади України заявляють про те, що цей кредит був "політичним хабарем від Росії за відмову Януковича підписувати асоціацію з ЄС". В листопаді 2015 року, Україна реструктуризувала зовнішні борги на суму $ 12 млрд, запропонувавши Росії такі умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів повному обсязі і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.Загрузка...

Оставьте первый комментарий