Будь яка зміна або ж розширення формату переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі призведе до загострення відносин України та Росії, а також може спровокувати новий виток війни.

У цьому переконаний другий президент України та учасник Трьохсторонньої переговорної групи по Донбасу Леонід Кучма, який категорично висловився проти того, щоб до Мінських переговорів включили представників США.

На думку Кучми, Мінський формат виконав два головних завдання, зорема, вдалося зупинити активну фазу військових дій у Донецькій та Луганській областях, а також встановили відносне перемир'я.

"Якщо повернутися до врегулювання ситуації в Донбасі, то тут спроби розширити формат переговорів можуть відкинути або перекреслити вже все досягнуте у форматі "Мінська-2". Хочу нагадати, що мінські угоди стали частиною міжнародних правових документів. Вони схвалені резолюцією Ради безпеки ООН. На них орієнтується і посилається весь світ", - повідомив Кучма в інтерв'ю виданню "Фокус".

За його словами, Україна не має інших альтернатив мирного врегулювання військового конфлікту, саме тому змінювати Мінський формат переговорів дуже ризиковано.

"Завдяки їм вдалося не лише зупинити масштабну війну і добитися перемир'я в Донбасі, але й заручитися широкою міжнародною підтримкою. Сьогодні наші союзники на Заході чинять політичний і економічний тиск на Росію, вимагаючи від неї повного і безумовного виконання саме мінських угод", - зазначив колишній український президент.

Нагадаємо, раніше Грушевського, 5 повідомляв, що російський президент Володимир Путін може вдатися до масових провокацій в Україні настуного року.Загрузка...

Оставьте первый комментарий