Кравчук зробив важливу заяву по Донбасу


09.01.2017 15:58:00На сьогодні не існує сценарію, за яким війну на Донбасі можна було б зупинити. Більше того, такий сценарій потрібно розробляти разом із Росією, опираючись на загальнолюдські принципи.

Таку точку зору висловив перший президент України Леонід Кравчук і додав, що він особисто не має "рецепту" припринення вогню на окупованих територіях.

"Ви знаєте, якщо б... От ви сказали, якби я прийшов і сказав: "Ось, я маю рецепт"... Якщо б я такий рецепт мав... Я думаю, що сьогодні такого рецепту немає ні в кого. Але шукати рецепт треба", - повідомив перший український президент для видання "Ехо Москви".

"І я пропонував (і зараз пропоную) Кремлю визначити 5 осіб, моральних авторитетів, які ніколи не були при владі, в партіях, ніде... Просто моральні авторитети. В Україні таких 5. Нехай сядуть і напишуть документ, що потрібно зробити, щоб припинилася війна і налагодити стосунки. Не треба братські, не треба дружні, треба просто людські, партнерські відносини. Тому що ми знаємо, чим закінчуються братські – старший брат сідає на молодшого брата. Це вже ми бачили, це ми знаємо, і не треба цього робити – це недобре", - зазначив Кравчук.

За його словами, якщо б вдалося розробити такий документ-план мирного врегулювання, то тоді його потрібно було б передати президентам обох країн.

"Я думаю, ось цей документ на стіл президенту Росії, на стіл президенту України, і нехай думають, як вирішити це питання... Я не розумію, невже не здригається ні у кого серце, коли вбивають дітей? Ну не можна ж серйозно сприймати Кисельова або Соловйова, які кажуть, що в Україні їдять дітей – це вже дійти до... Це напівбожевільний може тільки так трактувати ситуацію в Україні. Я мовчу, тому що коли починаю про це говорити, у мене внутрішнє такий стан, що слів я не знаходжу, хочеться просто вживати витончену російську словесність", - сказав Кравчук.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло, що патові ситуації на Донбасі та в Криму грають на руку Україні.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров