Києву нав'язують "молдавський сценарій" для Донбасу


11.01.2017 15:37:00



Європа не змусить Україну добровільно відмовитись від окупованих частин Донецької та Луганської областей, а, відтак, варто очікувати, що у новому році конфлікт на Донбасі плавно та впевнено перейде у стадію "замороженого", оскільки чіткого бачення шляхів вирішення проблеми поки що не має.

Таку точку зору висловив російський журналіст і публіцист Леонід Радзіховський, наголосивши при цьому, що у Європі розуміють, що Україні не варто "викручувати руки" Донбасом.

"Якби українське керівництво само відмовилося від ЛДНР, то Європа аплодувала б. Але українське керівництво на це ніколи не піде. Тому там буде підвішена ситуація. Зґвалтувати Україну, перестати їй допомагати, щоб Київ прийняв всі бажання Кремля — на це ЄС не піде. Примушувати Україну віддати Донбас — теж не варіант. Змусити Порошенка вони ще зможуть, а як змусити 40-мільйонну країну? Тому що такий сценарій для України означатиме хаос і дестабілізацію. Це Європі треба? Ні. Так і серед європейців таке викручування рук Україні не буде популярним кроком", — повідомив Радзіховський для видання Online.ua.

За його словами, європейці погодяться зняти санкції із Росії лише у тому випадку, якщо на Донбасі дійсно не будуть стріляти, тому Кремль цілком може піти на такі поступки.

"Якщо українці самі відмовляться від території — це одне питання, а якщо це буде ініціювати ЄС, то це не зрозуміють. Європейські політики можуть скасовувати секторальні санкції проти Росії, але в обмін на гарантію 100%-й заморозки ситуації. Тобто, ніяких пострілів, ЛДНР перетворюється в Придністров'я, Росія їх годує. Секторальні санкції можуть зняти, але в обмін на символічні поступки з боку Путіна. Ймовірно, Кремль піде на це. Так можна жити, Молдова вже 20 років живе", — додав російський журналіст.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло, що Київ вказав Кремлю на "червону" лінію на Донбасі, перетинати яку не варто.



Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров