Григоришин має виплатити Новинському $300 млн  фото

Як повідомляє «Дзеркало тижня», 9 травня Лондонський комерційний міжнародний арбітраж (LCIA) виніс вердикт за позовом акціонерів машинобудівного гіганта – Сумське НВО ім. Фрунзе – Вадима Новинського (власник СМАРТ Холдингу) і Володимира Лук’яненка (молодшого, акціонера НВО) до мажоритарного акціонера підприємства – російського бізнесмена, власника групи «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина.

«Об’єктом розглядів є суперечка про опціон на пакет акцій у ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання ім. Фрунзе» (Сумське НВО ім. Фрунзе)», – пише видання.

Згідно з рішенням суду, Григоришин порушив акціонерну угоду й тепер зобов’язаний виплатити позивачам понад $300 мільйонів – таку суму вимагали Новинський і Лук’яненко. У разі, якщо відповідач не виконає рішення суду, його активи, що входять до умовної групи «Енергетичний стандарт», будуть продані на аукціоні через процедуру ліквідації (конкурсне управління), щоб розрахуватися з позивачами.

Сторони скріплені зобов’язанням не коментувати деталі судового процесу, проте Новинський підтвердив ДТ, що рішення суду було прийнято не на користь Григоришина: «Я можу підтвердити існування згаданого вами рішення лондонського арбітражу, але розголошувати його подробиці я не маю права, оскільки це стало б порушенням пункту про конфіденційність».

За деякими даними, Григоришин за цим рішенням суду зобов’язаний розрахуватися тільки грошима, а не активами.

Григоришин зараз володіє 83,7% Сумського НВО ім. Фрунзе. Іншими акціонерами є брати Суркіси. Лук’яненко-старший після усунення Григоришиним від управління заводом передав свої акції синові, а той, у свою чергу, продав 25% свого пакета Новинському.

За даними журналу Forbes, НВО з 2008 до 2013 року продало продукції на загальну суму 1,46 млрд євро, сума виторгу становила 200–300 млн євро в рік. За результатами 2015 року завод виробив продукції всього на 1,88 млн гривень. На початку 2016 року МВС і фіскальна служба провели обшуки в офісі підприємства в Сумах і порушили кримінальну справу за фактом ухилення від сплати податків і незаконного виведення коштів за кордон.

Нагадаємо, що у квітні стало відомо про прохання Григоришина, що має громадянство РФ і Кіпру, про отримання українського громадянства. Раніше Григоришин переоформив свою власність у Сумському НВО з офшорної компанії Стремвол Холдінгз ЛТД (Кіпр) на належні йому компанії з управління активами (Сварог Ессетс Менеджмент).

Ще один позов на таку ж суму – $300 мільйонів – у 2013 році було подано до Служби суддівського арбітражу та медіації США колишнім партнером екс-прем’єра України Павла Лазаренка Петром Кириченком. Позов висунуто не до компаній Григоришина, а до нього особисто.Загрузка...

Оставьте первый комментарий