Через рішення про націоналізацію Приватбанку очікують коливання на валютному ринку. Про це розповів в інтерв'ю Gazeta.ua банкір, колишній член ради НБУ Василь Горбаль.

Банкір зазначив, що першочерговими кроками держави має бути відкрита доповідь про свої наміри та дії.

"У політиків, влади має бути консолідована позиція, щоб знизити паніку. У майбутньому політики мають контролювати діяльність цього банку, щоб через якийсь час держава могла продати його без збитків інвесторам. Головне - зняти ризик краху найбільшого системного банку. Решта залежить від якості активів банку. Коливання курсу долара залежатимуть від паніки. Буде частка населення, яка не довірятиме всім банкам. Знайдуться люди, які зніматимуть кошти з усіх банків. Короткотермінові коливання курсу долара будуть, але незначні. Долар скочить вище 30 гривень. Це панічні коливання. Вони пов'язані з тим, що ситуація розвивається занадто швидко, та з загальним рівнем фінансової грамотності населення. Держава зараз контролює більше половини банківського ринку. Має всі можливості стабілізувати ситуацію" - сказав Горбаль.

Також Василь Горбаль розповів що буде далі з Приватбанком та відзначив вдалий вибір нового керівника банку, Олександра Шлапака. 

"Шлапак - це одна з найдоречніших кандидатур з-поміж тих, кого вибирали. Має досвід державного управління і роботи в банківському секторі. Але все залежить від того, як його підтримуватимуть інші органи. Передусім це стосується інформаційної політики" - зазначив Горбаль. 

"В усіх країнах входження держави в капітал банків сприймають як тимчасові. Держава заходить в банк, щоб стабілізувати ситуацію. Потім із нього виходить. Так само мало б відбутися і тут. Це позиція наших міжнародних партнерів" - резюмував банкір.

Нагадаємо, в неділю ввечері стало відомо, що ПриватБанк переходить у стовідсоткову власність держави

Ці дії відбуваються у чіткій координації з міжнародними фінансовими організаціями та за їхньої підтримки. В Уряді виходять із того, що ухвалене ним відповідальне рішення врятувало як Приватбанк, так і всю банківську систему.Загрузка...

Оставьте первый комментарий