Галасюк: НБУ та РПР підтримують валютну лібералізацію, але цього замало фото
Нацбанк та Реанімаційний пакет реформ підтримали ініціативу Радикальної партії щодо скасування 2%-го пенсійного збору при купівлі валюти (законопроект №4741), але цього критично недостатньо, щоб вибратись з "експортної прірви", в яку нас затягнула російська агресія та недолуга політика МЕРТ і НБУ. 

Про це на своїй сторінці у фейсбук заявив голова парламентського промислового Комітету Віктор Галасюк. 

Щоб виправити ситуацію необхідно проводити контрциклічну економічну політику та цілеспрямоване стимулювання експорту українських товарів з високою доданою вартістю, - переконаний нардеп від РПЛ. 

Так, за словами парламентаря, експорт товарів з України у 2015 р. скоротився майже на третину - на $16 млрд (з $54 млрд у 2014 р. до $38 млрд у 2015 р.). “При цьому, лише 31% цього падіння відбулось за рахунок скорочення експорту до РФ, ще 23% за рахунок падіння експорту до ЄС, ще по 5% втрата експорту до Туреччини, Білорусії та Єгипту. В 1 півріччі 2016 року товарний експорт України впав ще на 11% або на $2 млрд в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року”, - пояснює Галасюк. 

Голова Комітету наголошує - примітивізація експорту та зниження його доданої вартості очевидна, адже частка сировини та товарів з мінімальним ступенем обробки з 2010 по 2015 рік виросла з 55% до 62%. 

Натомість, серед інструментів, що мають допомогти виправити ситуацію Галасюк назвав, передусім, експортно-кредитне агентство (законопроект  №2142а) та індустріальні парки  (законопроекти №№2554а-д та 2555а-д). 

“Ми з Олегом Ляшко, фракцією РПЛ та колегами по парламенту наполегливо працюємо над запровадженням цих інструментів економічного розвитку з першого дня у Верховній Раді VIII скликання. Сподіваюсь, що НБУ та МЕРТ нарешті схаменуться і вийдуть з опозиції до українських виробників та експортерів”, - підкреслив нардеп. 


Загрузка...

Оставьте первый комментарий