Франція витрачає понад €10 млн в рік на утримання екс-президентів фото

На утримання колишніх президентів Франції держава виділяє понад 10 млн євро щороку.

Про це з посиланням на дані Рахункової палати Франції пише Politico.

За інформацією звіту аудиторів, який було надано чинному президенту Олланду, держава забезпечує колишнім лідера Франції утримання у розмірі €65 000 на рік, квартиру, автомобіль з 2-ма водіями, зарплату 7 помічникам, 2 охоронців і безкоштовні квитки на поїзд і літак.

Рахункова палата рекомендує скоротити пільги для колишніх президентів у "цілях модернізації, підвищення прозорості та контролю державних витрат".

Троє колишніх президентів Франції Ніколя Саркозі, Жак Ширак і Валері Жискар Д'естен, отримують щорічне утримання у розмірі €65 000.

Вони мають право засідати у Конституційному суді за додаткову зарплату розміром  €14 000 на місяць, хоча Саркозі і Ширак відмовилися від цього права.

Повідомляється також, що вдови колишніх президентів можуть також скористатися деякими пільгами екс-президентів, такими як квартира автомобіль з водієм.

Загалом на утримання трьох екс-президентів Франції держава витрачає €10 301 164 щороку. Такі витрати, за підрахунками Рахункової палати, є найбільшими у світі.

У доповіді містяться рекомендації про зменшення розміру пільг. Пропонується обмежити термін дії пільг 10 роками після відходу президента у відставку.

Положення про безкоштовний транспорт визнане "застарілим". Загрузка...

Оставьте первый комментарий