Ердоган може використати Крим, як козир проти Росії, - експерт


11.10.2017 22:08:00Крим може стати для Туреччини важелем впливу на Російську Федерацію.

Візит Ердогана в Київ і його заяви щодо невизнання Туреччиною анексії Криму – стандартні. Різка реакція Росії, вочевидь, пов’язана з останніми аспектами її співпраці з Туреччиною, зокрема, у військовій сфері. Але, на переконання Олещука, нічого суттєвого не відбулося, і стосунки між Туреччиною і Росією ніяк не зміняться у зв’язку із заявою Ердогана.

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Петро Олещук.

"Заява Ердогана щодо невизнання анексії – певні геополітичні аспекти, не більше. Безперечно, що Туреччина може використовувати фактор Криму в дипломатичній грі з Росією щодо конфлікту в Сирії. Втручання Росії в сирійський конфлікт для Анкари – втручання в зону інтересів Туреччини. Але в будь-якому випадку Туреччина не зацікавлена визнавати анексію Криму", – наголосив Петро Олещук.

Раніше експерт зазначав, що щодо реалізації Мінських домовленостей, то у України просто не буде смислу йти на всі ці зміни до Конституції, адже єдина причина, чому Україна на це погоджувалася – це загроза з боку Росії. Так само не буде мотивів йти з Донбасу і у Росії.

Якщо увійдуть миротворці та знизиться накал бойових дій, то Росія зможе добитися часткового перегляду санкцій. А більшого їй і не треба.

Плюси подібного сценарію. У разі його реалізації, ми можемо одержати замість гарячого конфлікту щось на кшталт Абхазії або Придністров’я. Тобто, активних бойових дій не буде, але можливі якісь загострення, і війська на лінії розмежування зберігатимуться.

Без активної збройної загрози українська влада втратить можливість легітимізувати себе через війну. Значить, або доведеться змінити лінію поведінки, або буде змінена сама влада.

Україна отримає «передишку». Крім того, не треба буде вирішувати питання відновлення Донбасу а також реінтеграції тамтешніх громадян, які теплих почуттів до Україні не мають.

Мінуси. Про ОРДЛО і Крим доведеться забути. Ці питання де факто будуть зняті зі світового порядку денного. Їх контролюватиме Росія. Буде там виховувати нові покоління у ненависті до всього українського. Вони ставатимуть все більш чужими для нас. І ніхто не скаже, скільки це може тривати.

Шанси реалізації цього плану є. Очевидно, на Заході можуть за нього вхопитися, аби знизити напругу з Росією та відзвітувати про вирішення конфлікту. Хоча Росія може сама все зірвати неприйнятними вимогами. Наприклад, щодо легалізації свого окупаційного контингенту у вигляді «миротворців».

Нагадаємо, раніше ІА Грушевського,5 повідомляло, що експерт розсекретив суперплан Путіна щодо Донбасу.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров