Експерт розповів, чому Києву не варто конфліктувати з Ле Пен


09.01.2017 12:02:00Реакція українського політикума на заяву Ле Пен доводить, що Україна ще має навчитись правильно реагувати на протилежний українському підхід до оцінки і вирішення питання анексії Криму і війни на Донбасі. 

Таку думку висловив керівник аналітичної групи «Да Вінчі» Анатолій Баронін, повідомляє Апостроф.

Ультраправі ідеї, на думку автора, крім аспекти захисту національних виробників, пов'язані з питанням самоідентифікації громадян. «Національний фронт» Ле Пен - не виняток. Тому необхідно враховувати загальноєвропейський тренд зростання популярності ультраправих. У таких умовах відстоювати свою позицію за допомогою персональних санкцій та обмежень на в'їзд - помилковий підхід.

Україна має налагодити з цими політичними силами та їх лідерами і оточенням по дипломатичних каналах. Активна робота щодо європейського політичного мейнстріму дозволить знизити ризики для України, створити основу для контактів з лідерами цих сил в разі їх приходу до влади в країнах Європи.

До того ж за словами Бароніна питання України не входить у передвиборну кампанію Ле Пен. Воно лежить далеко за межами тих проблем, які реально хвилюють французьке суспільство і які стоять на порядку денному президентської гонки. Це означає, що позиція в цьому питанні може бути гнучкою і не можна говорити про існування якоїсь оформленої її моделі в політикумі Франції.

Незважаючи на те, що Фійон на сьогоднішній день виглядає реальним переможцем на майбутніх президентських виборах, не можна ігнорувати і шанси Ле Пен. Аналіз рейтингових оцінок «Національного фронту» говорить про послідовне зростання популярності цієї партії на тлі міграційної кризи та економічних проблем.

У 2012 році на президентських виборах Ле Пен отримала 17,9% голосів. Сьогодні її рейтинг складає понад 22%. Розрив з Фійоном вкрай малий - близько 2%. На виборах в регіональні ради в 2015 році партія отримала 27,7% порівняно з 11,4% у 2010 році. На виборах в Європейський парламент НФ в 2014 році отримав 24,9% порівняно з 6,3% у 2009 році. У Національну Асамблею у 2012 році НФ пройшов з результатом у 3,7% в порівнянні з 0,1% в 2007 році.

Таким чином, наявна позитивна динаміка зростання популярності партії Ле Пен на тлі зростаючого невдоволення французів міграційними проблемами і проблемами зайнятості.

Можна згадати несподівану перемогу Дональда Трампа на виборах в США. Не можна виключати, що такий сценарій повториться у Франції, тим більше, що кожен терористичний акт і інциденти з мігрантами працює на рейтинг ультраправих.

Партія Ле Пен – не єдина ультраправа сила в Європі, яка переживає зростання своєї популярності. Ультраправі, як і ліві політичні сили традиційно демонструють популярність в кризові періоди. Це очевидний тренд, який буде характерний для Європи не один рік. Оскільки цілі ультраправих тактично збігаються з прагненнями Кремля, ці політичні партії і надалі будуть розглядатися Москвою як сателітні. Проте в дійсності розглядати їх як повністю підконтрольні було б помилкою. Офіційна Москва не має загальної ідеології з ними, є лише збіг глобальних цілей і фінансові ресурси. 

У випадку гіпотетичного виходу Франції з ЄС під керівництвом Марін Ле Пен, її точки дотику з Кремлем зникнуть, оскільки далі Росія не зможе забезпечити досягнення цілей і завдань в рамках виключно внутрішніх питань Парижа.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров