Позиція Нідерландів щодо угоди про євроасоціацію України продиктована орієнтиром вищого керівництва країни на майбутні вибори і бажанням задовольнити політичні настрої виборців. Відтак, очікувати на ратифікацію угоди Нідерландами варто вже найближчим часом.

Таку точку зору висловила старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Ірина Івашко.
«Нідерланди зараз і прем'єр грають на внутрішнього споживача, вловивши ці настрої в передчутті виборів в країні, які ми очікуємо весною наступного року. Надалі вони будуть цю тему далі промотувати. Це такий випадок з нідерландським референдумом, ми тепер в ключі їх уваги», − повідомила Івашко для радіо станції «Голос столиці».
Аналітик також зазначила, що Нідерланди хочуть, щоб угода про асоціацію не містила зазначення членства України в ЄС.

«Треба розуміти, що немає жодної згадки, їх побоювання незрозумілі, тому що угода про асоціацію України з ЄС не містить жодної такої згадки про набуття членства в ЄС. На той момент, коли ця угода формувалась і писалась, ще задовго до Євромайдану, це було негласне погодження між двома сторонами, щоб не згадувати перспективи членства, і щоб не дратувати європейські країни, які потенційно могли бути проти цього», − додала Івашко.

За її словами, жодних змін до угоди про євроасоціацію України бути не може, а на засіданні ЄС, яке заплановано на завтра щодо українського питання, знайдуть компроміс з Нідерландами.

Нагадаємо, раніше Грушевського,5 повідомляв про те, що між ЄС та Нідерландами відсутнє спільне бачення угоди євро асоціацію України.Загрузка...

Оставьте первый комментарий