Експерт назвав терміни повернення Донбасу і Криму: цифри вражають


06.08.2017 20:40:00Через кілька років Росія сама захоче віддати захоплені території Донецької та Луганської областей, проте з умовою збереження окупованого Криму за собою. 

Таку думку висловив в інтерв'ю "Апострофу" старший віце-президент Центру аналізу європейської політики і редактор авторитетного британського журналу The Economist, автор кількох книг про протистояння Росії із Заходом Едвард Лукас.

"Припускаю, що Росія прийде до точки, коли вона захоче "вимкнути" цей конфлікт. Може бути щось на зразок угоди, коли вони скажуть: "Ми зупиняємо бої, і ви приймаєте це". Або вони підуть (з Донбасу – ред. ) і скажуть: "Ми залишаємо собі Крим, а ви візьміть собі назад ці два райони". Думаю, для Росії це вкрай дорого (утримувати окуповані території Донбасу – ред.) і особливо нічого їй не приносить. Росія не досягла успіху в дестабілізації України в достатній мірі, щоб це було того варте. Припускаю, що протягом пари наступних років росіяни запропонують Україні якусь угоду. І тоді, звичайно, питання буде в тому, чи приймете ви її", – сказав Лукас.

Читайте також: У Порошенка різко відповіли на заяву уряду Німеччини щодо Криму

На питання перспективи повернення Криму, він відповів: "Думаю, це дуже далека перспектива".
"Можу уявити, що т. зв. "ДНР" і "ЛНР" повернуться до складу України протягом десяти років. Думаю, на повернення Криму піде значно більше часу. І це станеться лише тоді, коли Україна буде дуже успішною країною з високим рівнем життя і сильними демократичними інститутами, на шляху до інтеграції або навіть з членством в ЄС. Україна в 2037 році – це дуже успішна країна, а Крим – все ще стурбований власним виживанням пострадянський регіон, дотується РФ. Це може щось змінити, але я думаю, що процес буде довгим", – підкреслив журналіст.

Більш близькою перспективою повернення Донбасу і Криму, за його словами, є потрясіння нинішнього путінського режиму.
"Якщо раптом, якимось дивом, Гаррі Каспаров стане президентом Росії, Крим повернеться до вас на наступний день. Але я думаю, що така ймовірність становить близько 5% або ще менше", – додав Лукас.

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що Тимчук повідомив про нову загрозу з Донбасу.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров