Документи з Панамського архіву виклали у вільний доступ фото

У понеділок, 9 травня, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував нові дані Панамського архіву про 200 тисяч офшорних компаній.

Оприлюднені документи були отримані в результаті найбільшого витоку інформації про офшорні компанії з архівів панамської юридичної компанії Mossack Fonseca.

Як повідомляється на сайті організації, оновлена база даних Панамського архіву містить інформацію про майже 320 тисяч офшорних компаній. В базі даних є інформація про власників та їхні компанії в більш ніж 200 країнах світу. Витік даних охоплює майже 40 років.

Нагадаємо, результати глобального розслідування щодо офшорних компаній впливових людей з'явилися 3 квітня. Понад 400 журналістів із усього світу вели розслідування від імені міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів.

Серед фігурантів панамського скандалу про офшори значаться прізвища 12 чинних і колишніх відомих політиків, понад 120 бізнесменів і 29 багатих бізнесменів з рейтингу журналу Forbes.

Наприклад, у панамському списку виявився президент України Петро Порошенко, який згодом довів відсутність кримінальних порушень на тлі інформації про наявність у нього офшорної компанії. Також російський президент Володимир Путін і його прес-секретар Дмитро Пєсков, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

Також, ЗМІ вже стало відомо, що Кондитерська компанія Конті належить офшорній компанії, бенефіціарами якої є екс-депутат Партії регіонів, нині глава "опозиційного уряду" Борис Колесніков і брат олігарха Ріната Ахметова Ігор. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на базу даних Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) Offshore Leaks.

У викладеній на сайті публікації йдеться, що офшорна фірма була зареєстрована в грудні 2014 року на Британських Віргінських островах.

Крім Ігоря Ахметова і Бориса Колеснікова, вигодонабувачами компанії є дружина Колеснікова - Світлана, екс-регіонали Сергій Кий і Юрій Чертков, син донецького бізнесмена Михайла Ляшка (також був відомий як кримінальний авторитет Мішаня Косий) - В'ячеслав, а також дружина покійного гендиректора футбольного клубу Шахтар Жигана Такташева - Раїса з дітьми Ельмірою та Ренатом.

Також у базі даних міститься інформація, що син екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова Олексій відкрив 26 офшорних компаній у 2012 році під час прем'єрства свого батька.

Імена українських політиків дедалі частіше з'являються в оприлюдненій базі даних.

Журналіст Слідство.Інфо Дмитро Гнап, посилаючись на оприлюднені документи панамської фірми Mossack&Fonseca, повідомив, що бенефіціаром офшорної компанії Intraco Management Ltd є заступник генерального директора корпорації Рошен Сергій Зайцев. Про це журналіст повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Громадянин України Сергій Зайцев є бенефіціаром віргінської офшорної компанії Intraco Management Ltd, згідно з декларацією про активи компанії. Людина з таким же прізвищем та ім'ям є співвласником ТОВ Центрально-Європейська Кондитерська Фабрика та заступником генерального директора корпорації Рошен.

В документі також вказане місце реєстрації громадянина Зайцева: Київ, вул.Електриків 29-а.

13179087_989879957761838_7854899915863189026_n.jpg

"Саме за цією адресою на Рибальському острові в Києві зареєстроване ціле гніздо фірм старих друзів: Порошенка, Кононенка, Зайцева, Свинарчука (Гладковського)", - розповідає журналіст.

Як відомо, за цією адресою знаходиться штаб-квартира заводу Ленінська кузня, акціонером якої є президент України Петро Порошенко, а компанія "Рошен" зареєстрована за адресою - м.Київ, вул. Електриків, 26/9.

Раніше у статті британської газети The Guardian вказувалось, що Порошенко і Кононенко зв'язані з офшором Intraco Management Ltd. Ще минулого року видання зазначало, що компанія переказувала валюту дочці Кононенка, а також оплачувала приватний літак, яким користувався Порошенко вже за свого президентства.

У ЗМІ пізніше з'явилась інформація про покупку цією офшорної компанією 500 тонн авіапалива у дочірньої компанії російського Газпрому - Газпромнефть-АЕРО Шереметьєво. 

Нардеп та бізнес-партнер Порошенка Ігор Кононенко тоді заперечував свою причетність та причетність Порошенка до компанії Intraco Management Ltd.

"Тому повторю ще раз - інформація про нібито причетність Президента Порошенка та мене до компанії Intraco Management Ltd не відповідає дійсності. Чим взагалі ця компанія займається мені, природно, невідомо", - написав Кононенко у своєму Facebook 5 квітня, як це видно зі скріншоту, опублікованому Гнапом.

13133113_989879937761840_1514327106367761037_n.jpg


"То ж коли Кононенко каже, що не знає чим займається Intraco Management, то йому не так вже й важко це дізнатися. І запитати буквально в сусідньому кабінеті у власника цієї фірми навіщо той оплачує особисті потреби Кононенка і Порошенка", - додає журналіст.

Далі буде.

Редакція "Грушевського,5" також готує власні матеріали щодо офшорних компаній інших відомих політиків.


Загрузка...

Оставьте первый комментарий