Чому ЗСУ не переходять у наступ на Донбасі: генерал назвав причини


17.09.2017 18:25:00Звільнення українськими військовими окупованих Донецька і Луганська буде сприйматися як порушення Мінських домовленостей і розв'яже руки Росії.

Таку думку висловив Командир сил оперативно-тактичного угруповання "Луганськ", генерал-майор Олег Мікац в інтерв'ю "Апострофу".

"Україну звинуватять у порушенні Мінських угод. І це розв'яже Росії руки. Росія заведе свої сили і засоби, почне застосовувати авіацію, яка у неї є, застосовувати крилаті ракети, яких у неї досить ... Після цього Росія вже не буде сприйматися як агресор - вона буде виглядати рятівником", - зазначив генерал.

Також наступ українських військових на Донбасі може спричинити за собою зняття з Росії санкцій.

Як відомо, раніше народний депутат, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук заявив, що РФ і бойовики Донбасу бояться наступу української армії.

За словами нардепа, про це свідчить обладнання укріпрайонів в глибокому тилу незаконних збройних формувань.

"Ми бачимо і на практиці, що на тому ж Новоазовському напрямку ще рік тому були обладнані два повноцінних укріпрайону, тобто райони оборони. Ми бачимо, що такі ж райони оборони створюються в глибокому тилу, фактично, у бойовиків – район Макіївки, туди, на Шахтарськ, у Луганській області - південь Стаханова", - говорить Тимчук.
Як він сказав бойовики побоюються, що українські війська "двома ударами" витіснять їх на територію Росії.

"Вони тому і чіпляються, створюють цілі райони оборони як раз із-за того, що дуже сильно бояться, що Збройні Сили України проведуть таку операцію і на протязі, думаю, 5-6 днів вийдуть на кордон Російської Федерації", - сказав нардеп, додавши, що при оптимістичному сценарії це може статися ще швидше.

Також Тимчук зазначив, що бойовики не зможуть провести успішну наступальну операцію без допомоги російських кадрових військ. Він додав, що в зоні АТО українська армія має чисельною перевагою.

"Якщо говорити про баланс сил ЗСУ мають, я б сказав, надлишковими силами, навіть за тактичним нормативами – 1:3 оборонявся проти наступаючої сторони. На стратегічному рівні співвідношення може бути навіть 1:1,5", - підкреслив нардеп.

Він вважає, що наступ української армії на Донбасі є питанням політичної волі, але, каже Тимчук, українська влада пов'язана в діях "мінським процесом".

Нагадаємо, раніше ІА "Грушевського,5" повідомляло, що у Путіна відмовляються від Донбасу з єдиної причини.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров