Чому між Гройсманом та Порошенком зріє конфлікт


05.01.2017 15:20:00Протягом наступного року український політикум перебуватиме у зоні постійної турбулентності. Боротьба за ресурси та політичний вплив ставатиме жорсткішою, а кількість бажаючих відправити прем'єр-міністра Володимира Гройсмана у відставку зросте і не виключено, що і сам прем'єр не захоче перебувати в тіні Порошенка й надалі.

Таку точку зору висловив політолог Анатолій Октисюк і додав, що Гройсман може наважитись на самостійне політичне плавання.

"Останнім часом в президентському оточенні загострюється політична боротьба між різними групами впливу, які представляють бізнес, силовиків, кадрових бюрократів та особистих друзів президента. Окрім інтриг та боротьби компроматів за доступ до "політичного тіла президента", окремі гравці працюють над тим, щоб відправити Володимира Гройсмана у відставку. Саме боротьба всередині президентського оточення за ресурси і монополії може призвести до загострення стосунків із групою Гройсмана. У 2017 році існують ризики, що нинішній прем’єр-міністр, розуміючи політичну токсичність президента, наважиться піти у самостійне політичне плавання", - пише Октисюк у своїй статті для видання "Апостроф".

Також політолог переконаний, що українські олігархи, розуміючи відсутність альтернативи Порошенку, спробують разом вибудувати нову стратегію відносин влади та бізнесу.

"Вироблення нового олігархічного консенсусу щодо можливих параметрів співіснування влади та великого бізнесу може активізуватися також лише після розуміння того, як буде протікати російсько-західне геополітичне протистояння", - додав політолог.

Нагадаємо, раніше інформаційне агенство Грушевського, 5 повідомляло про те, що Києву підказали, як побороти пропаганду Кремля.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров